Albanian’s Hot Top 30, Week of October 18th

Top Albania Radio sigurohet që të përzgjedhë muzikën më të mirë të momentit qoftë kjo ndërkombëtare apo shqiptare. Hitet më të mira të javës, por jo vetëm. Këtë javë kemi në vëmendje pesë këngë të reja shqiptare.

Bëhet fjalë për një bashkëpunim mes Shpat Dedës dhe BimBimma me “N’dikon ndikon” një këngë plot mesazhe dhe që të bën të reflektosh. Nga ana tjetër kemi një projekt shumë të ndjerë dhe emocionues nga Arilena Ara, “Ke me mungu”. Një baladë kjo dhe projekt ndryshe nga çfarë Arilena ka publikuar kohët e fundit. Rikujtojmë këtu “Aligator” apo bashkëpunimin energjik me Dafina Zeqirin, “Thirr policinë”.

Adriano ka sjellë një këngë ritmike dhe me ritme latine dhe plot energji, “Por favor”. Ndërkohë që këtë javë kemi një tjetër hyrje të re, një rikrijim i këngës së Genës, “Kur s’të thashë të dua”, që me siguri që nuk ka dikush që nuk e njeh. Cekic ka vendosur që ta ‘risjellë në jetë’ këtë këngë, sigurisht që me një përpunim shumë të arrirë që parashikojmë të jetë një hit, “Dua”. Nga ana tjetër Elgit Doda ka sjellë një këngë tipike për atë dashurinë tipike toksike. A nuk mendoni se qëlloi plotësisht në shenjë?

Zbuloni më shumë duke dëgjuar Albanian’s Hot Top 30 dhe duke shijuar artistët tuaj të preferuar shqiptarë.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Cekic
Dua
2
Arilena Ara
Ke Me Mungu
3
Elgit Doda
TL
4
Shpat Deda x BimBimma
N'dikon Ndikon
5
Adriano
Por favor
6
Ledri Vula x Lumi B x Gjiko
Ça Bone
7
Stine x Dr Flori x Aurela Gace
SFL
8
Fifi
Ma more
9
Ronela Hajati ft. Klement
Leje
10
Muma X Elinel
Per tradhetine
11
Bardhi
A je
12
Dafina Zeqiri
Karma
13
Elona Islamaj
Maskaradë
14
Capital T
Valle
15
Elhaida Dani
Amore
16
Elhaida Dani
Kenga Jone
17
Elhaida Dani
Hajmali
18
Elhaida Dani
Zanin
19
Elhaida Dani
Jam Betu
20
KOKA
No Substitute
21
Renis Gjoka
Fjalet
22
Rina
Addiction
23
Finem x Light
Ku je ti
24
Mentor Haziri
Sonte
25
Kaltrina
Borebardha
26
Savanna
Leyla
27
Kida
Dinero
28
Azra
Mos u nal
29
Young Zerka
Desire
30
Alar Band
Luj