The Playlist, Week of May 16th

A është e nevojshme të përsërisim faktin që Aiello di të prodhojë vetëm hite dhe muzikë të mirë e cilësore? Epo, për ata që kishin edhe më të voglin dyshim, artisti këtë herë na e ri-provoi tek “Paradiso”, ku ai i këndon për herë të parë dashurisë.

“Paradiso” kënga e re nga artisti Aiello, tregon fillimin e një historie dashurie të sapolindur. Kur nga njëra anë protagonistët jetojnë në maksimum me besimin dhe entuziazmin e një marrëdhënieje të re, por në të njëjtën kohë, nga ana tjetër, kanë frikë se mos lëndojnë veten dhe përpiqen më kot të ngadalësojnë rrugën e zemrave të tyre.

Måneskin na dhuron një projekt të ri të titulluar “Supermodel” dhe na lini t’ju themi që është fiks siç vetëm ata dinë të sjellin. Mesa duket edhe pse ngarkesa e moderimit të Eurovizion kërkoi një impenjim të madh dhe periudhë shumë të ngarkuar, MIKA e gjeti kohën për të sjellë një këngë të re të titulluar “Yo Yo”. Nga ana tjetër, Lady Gaga nuk ishte e vetmja që solli një kolonëzanore për filmin “Top Gun: Maverick”, pasi tashmë kemi dhe One Republic që i shtohet me “I Ain’t Worried”…

1
Aiello
Paradiso
2
Kendrick Lamar
N95
3
Post Malone, Roddy Ricch
Cooped Up
4
Florence + The Machine
Dream Girl Evil
5
Becky G
Bailé con mi ex
6
The Chainsmokers
I Love U
7
OneRepublic
I Ain’t Worried
8
Måneskin
Supermodel
9
Ne-Yo
Don't Love Me
10
Burna Boy
Last Last
11
Rita Ora
Finish Line
12
Dadju
Ima
13
James Bay
One Life
14
Gryffin, Olivia O’Brien
Cought Up
15
Shygirl
Firefly
16
MIKA
Yo Yo
17
Bob Sinclar, Nyv
Borderline
18
Bad Bunny
Moscow Mule
19
Emeli Sandé
Ready To Love
20
Tyga
Sheikh Talk
21
Simple Plan
Iconic
22
Train, Jewel
Turn the radio up
23
Tove Lo
No One Dies From Love
24
Yendry
Ki-ki
25
DNCE
Move
26
Lady Gaga
Hold My Hand
27
Doja Cat
Vegas
28
Jack Harlow
Dua Lipa
29
Shakira, Rauw Alejandro
Te Felicito
30
Elisa, Matilda De Angelis
Litoranea
31
Marco Mengoni
No Stress
32
Sangiovanni
Scossa
33
Karol G
Provenza
34
Sam Smith
Love Me More
35
Tom Walker
Serotonin
36
SOFI TUKKER
Wet Tennis
37
CARA, Chadia Rodriguez
Preferisco Te
38
PSY
That That
39
bbno$
mathematics
40
David Guetta & Becky Hill & Ella Henderson
Crazy What Love Can Do
41
Tai Verdes
3 outfits
42
George Ezra
Green Green Grass
43
Jovanotti, Sixpm
I love you baby
44
Static & Ben El x Snoop Dogg x Lil Baby
ZikI Ziki
45
Emeli Sandé
There Isn't Much
46
Vasco Rossi, Marracash
La Pioggia Alla Domenica
47
Harry Styles
As It Was
48
Camilla Cabello ft. Willow
Psychofreak