The Playlist, Week of September 12th

Ai ka qenë në mes të një rikthimi epik pas një pushimi 3-vjeçar nga skena muzikore. Lewis Capaldi i emocionoi fansat së fundmi pasi publikoi këngën e tij më të re. Megjithatë, muzikanti tanimë po ndjen presionin përpara rikthimit të tij dhe ka paralajmëruar se do të tërhiqet nga jeta publike nëse muzika e tij e re nuk pëlqehet. “Forget me” është e para që do të dalë nga albumi i tij i dytë ende i paparalajmëruar.

Willow ka publikuar një këngë të re së fundmi, “Curious/Furious” nga albumi i saj i ardhshëm që do të dalë më 23 shtator. Meghan Trainor ka krijuar një ide të zgjuar dhe origjinale për balancën e saj mes punës dhe jetës personale me këngën e saj të re “Don’t I Make It Look Easy”, kënga e fundit nga albumi i saj i ardhshëm “Takin’ It Back”.

1
Lewis Capaldi
Forget Me
2
Labrinth
Kill For Your Love
3
Willow
curious/furious
4
Imagine Dragons
Bubble
5
Meghan Trainor
Don't I Make It Look Easy
6
M-22 & Ella Henderson
Heartstrings
7
SPINALL, Summer Walker, DJ Snake, Äyanna
Power (Remember Who You Are)
8
DJ Khaled ft. Rick Ross, Lil Wayne, Jay-Z, John Legend, Fridayy
God Did
9
Annalisa
Bellissima
10
Romeo Santos, ROSALÍA
El Pañuelo
11
John Legend
Wonder Woman
12
Lazza, Takagi & Ketra
Panico
13
Aitch, Ed Sheeran
My G
14
Karol G, Maldy
Gatúbela
15
DJ KHALED ft. Kanye West & Eminem
Use This Gospel
16
Ava Max
Million Dollar Baby
17
Bailey Zimmerman
Where It Ends
18
Justin Bieber
Beautiful Love
19
The Script
Dare You To Doubt Me
20
Gorillaz, Tame Impala, Bootie Brown
New Gold
21
Dimitri Vegas & Like Mike x Kim Loaiza
Fuego
22
Dermot Kennedy
Kiss Me
23
The 1975
I'm In Love With You
24
Fletcher
Sting
25
TSHA, Clementine Douglas
Dancing In The Shadows
26
Romeo Santos, Justin Timberlake
Sin Fin
27
Rag'n'Bone Man ft. Ocean Wisdom
Circles
28
Megan Thee Stallion
Her
29
RAYE
Black Mascara
30
Muse
You Make Me Feel Like It’s Halloween
31
Elton John & Britney Spears
Hold Me Closer
32
David Guetta & Bebe Rexha
I'm Good (Blue)
33
Rema & Selena Gomez
Calm Down
34
Alex Warren
Headlights
35
Pheelz x Davido
Electricity
36
Låpsley
Dial Two Seven
37
Alie Gatie, Khelani
The look
38
Kate Nash
Wasteman
39
Spaceman
40
John Legend, Saweetie
All She Wanna Do
41
Beyoncé
Alien Superstar
42
Beyoncé
Cuff it
43
Luude & Mattafix
Big City Life
44
Saucy Santana ft. Latto
Booty
45
Spencer Sutherland
Everybody
46
Gorillaz ft. Thundercat
Cracker Island
47
Alfa, Mr Gabriel
You Make me so Happy
48
Macklemore, Tones And I
Chant
49
Joel Corry & Becky Hill
History
50
Ellie Goulding, Big Sean
Easy Lover