Timeless Playlist, Week of October 3rd

Rivjen një ndër këngët ikonë të Linkin Park, “Numb”. Një këngë kjo që realisht i ka rezistuar kohës dhe jo vetëm kaq, por është ende ndër më të dëgjuarat në çdo platformë muzikore. Nga ana tjetër që pasi Lewis Capaldi bëri rikthimin e tij në muzikë, nuk ka sjellë vetëm këngë të reja, por edhe cover-a, ashtu siç ishte dhe “Everytime” ngaBritney Spears.

Për të gjithë nostalgjikët e grupit Spice Girls, sjellim për ju “Step To Me”. Për të festuar 25-vjetorin e albumit të tyre “Spiceworld”, Spice Girls do të publikojë një edicion të ri përvjetori më 4 nëntor 2022 që përmban regjistrime të drejtpërdrejta të papublikuara, remix-e të reja dhe këngë të papublikuara më parë.

Ju kujtohet koha kur dy miqtë e mirë, Meat Loaf dhe Cher publikuan hitin e tyre “Dead Ringer for Love”? Duket sikur ka kaluar një përjetësi… Por ja që muzika e mirë nuk njeh kohë!

1
Paramore
This Is Why
2
Arctic Monkeys
Body Paint
3
Spice Girls
Step To Me
4
Christina Aguilera
No Es Que Te Extrañe
5
Beck
Old Man
6
EKKSTACY
im so happy
7
Gabriels
If You Only Knew
8
LCD Soundsystem
new body rhumba
9
Bruce Springsteen
Do I Love You (Indeed I Do)
10
Debbie
Cherry Wine
11
Midnight Oil
Beds Are Burning
12
Bruce Springsteen
Born to Run
13
ZZ Top
Sharp Dressed Man
14
Eagles
Life In The Fast Lane
15
Boston
Smokin'
16
Scorpions
Rock You Like A Hurricane
17
Meat Loaf & Cher
Dead Ringer for Love
18
Roger Waters
Smell the Roses
19
Milky Chance
Stolen Dance
20
Coldplay
Clocks
21
Rihanna ft. Mikky Ekko
Stay
22
Linkin Park
Numb
23
James Brown
I Feel Good
24
Franz Ferdinand
Take Me Out
25
Audioslave
Dandelion
26
Lewis Capaldi
Everytime (Britney Spears cover)