Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Pardon My French Showbiz

Erisa dhe Luixhino për video-n e Fifit: “U nis vetëm për humor, ne kemi punuar me të, po nuk do i lepijme b*thën të gjithëve!”

Nëse ka një gjë që nuk i mungoi këtij episodi të “Pardon My French” janë të qeshurat. Me të ftuar pa filtra dhe shumë ‘funny’, në prezantimin e Jonida Aliçkollit dhe Arbër Çepanin si bashkëprezantues mund të themi me plot gojë se çfarë nuk u tha.

Në studio të ftuar ishin dy balerinët e ‘Top Channel”, tanimë edhe të njohur për publikun, Erisa dhe Luixhino. Të shumëpërfolur kanë qenë rreth video-s ku teksa bënin lëvizjet e tyre të baletit, imituan Fifin gjatë spektaklit ku i ranë të fikët. Pas asaj video, dysha tregoi se jo vetëm kanë marrë shumë ofendime, por janë detyruar edhe ta hiqnin pasi bëri xhiron e rrjetit. Erisa dhe Luixhino u shprehën se gjithçka që nisi thjesht si shaka pa asnjë tendencë u mor shumë seriozisht nga publiku.

Erisa: Ne qeshëm shumë. E morëm me pozitivitet gjithë gjënë. U ndjemë keq në moment. Ajo që ndodhi me Fifin ngjasonte me lëvizjet tona të baletit. U nis për humor. Luixhino e përjetoi, unë nuk i kam lexuar komentet fare. Nuk e kuptoj pse u ndjenë aq keq. Edhe Fifi, fisi i Fifit po të më vinte, do thoja e bëra për qejfin tim. E çfarë se kemi punuar me të, nuk do i lepijme b*thën të gjithëve!

 Luixhino: Më përmendën Bibël, Kuran, familje, shoqëri e komshi. Kur filluan komentet dhe shpërndarja në rrjet menduam mos nuk ishte më shaka. Video-t e mia në TikTok bëhen shumë virale. Kur ndodhi kjo gjëja me Fifin, ajo përflitej kudo. Ajo video shkoi gati 100 mijë views, e hoqëm për shkak të ofendimeve. 

Po vetë dyshja, a do të bëheshin pjesë e “Big Brother VIP”?

Erisa: Unë jo për vete. Nuk e marr përsipër. Ky tha po si nuk u futëm. Kur pamë Dj PM dhe Dj DAGZ thamë pse nuk u futëm si një lojtar i vetëm.

Luixhino: Nuk do e kisha problem. 

Por, nëse do të futeshin, sa të aftë do ishin ata të kontrollonin emocionet brenda shtëpisë.

Erisa: Para se të hynin banorët kanë kaluar në 9 faza. Gjysma e tyre nuk e di si i kanë kaluar. Me thënë të drejtën banorët e Bigut nuk janë mirë. Kanë ca sjellje të çuditshme, ca ndërhyrje pa lidhje. 

Luixhino: Nuk duhet me domosdo të jesh vetvetja aty. 

Teksa, dy balerinët nuk mund t’i shpëtonin pyetjes së shumëkërkuar nëse janë apo jo në një lidhje së bashku dhe ata e mohuan të kenë diçka jashtë lidhjes profesionale dhe miqësore me njëri- tjetrin.

Luixhino: Ne u njohëm nga publiku gjatë emisionit të Luanës. Kemi shumë kimi me njëri- tjetrin. Fotosesioni jonë asokohe bëri shumë bujë. Nuk jemi çift, nuk kemi qenë ndonjëherë çift. I kemi ndarë hesapet me kohë. 

Padyshim që balerinët folën edhe për eksperiencën e tyre si balerinë në trupën e ‘Top Channel” dhe Erisa për eksperiencën e saj tanimë edhe si një aktore që ka rezultuar jo pak e pëlqyer nga publiku.

Erisa: Paska qenë aty aktorja brenda meje… Më thanë provoje këtë rol, pastaj hë se e bën mirë bëj dhe këtë dhe atë. Ende nuk e dimë nëse do të kemi ndonjë shfaqje teatrale (jashtë televizionit), por do ketë të reja nga ne, besoj. 

Luixhino: Jemi trupa më e mirë e baletit në gjithë Shqipërinë. Punohet shumë fort atje. Puna për në ‘Portokalli’ është shumë intensive. Teatri ka më shumë punë, do shumë kohë, por ka tjetër emocion.