The Playlist, Week of January 17th

Jeni kuriozë për të ditur se cilat janë ato hite që do të na shoqërojnë për këtë javë? Epo, diçka është e sigurtë, kur themi hite, janë vërtet hite… Shumica e këngëve që janë përzgjedhur për ju këtë javë, janë ndër këngët më të dëgjuara, më ‘trending’ dhe që po bëjnë xhiron e botës.

Këtu mund të përmendim padyshim Adele me “Oh my god”. Këngëtarja së fundmi ka publikuar dhe videoklipin e kësaj kënge që deri tani ekzistonte vetëm si audio dhe sigurisht që nuk zhgënjeu aspak. Nga ana tjetër kemi një tjetër ‘dhuratë’ që The Weeknd ka bërë për ne. Artisti ka publikuar “Is there someone else”, që na duhet të presim edhe pak për versionin video.

Një rikthim i Avril Lavigne! Artisja ka bashkuar forcat me Blackbear për të sjellë “Love it when you hate me”. Ndër projekte të tjera që mund të veçojmë janë “L’angelo caduto” nga Salmo, “L’enfer” nga Stromae apo edhe “Sooner Or Later” nga Years & Years. Për më shumë zbuloni këtu…

1
Salmo
L’angelo caduto
2
Adele
Oh My God
3
Gunna
Livin Wild
4
SZA
I Hate U
5
The Weeknd
Is There Someone Else?
6
Muse
Won’t Stand Down
7
FKA twings ft. Rema
Jealousy
8
Avril Lavigne, blackbear
Love It When You Hate Me
9
Stromae
L’enfer
10
Bastille
Shut Off The Lights
11
Years & Years
Sooner Or Later
12
Placebo
Try Better Next Time
13
Static & Ben El x 24kGoldn
Bella
14
Momoland, Natti Natasha
Yummy Yummy Love
15
Lali
Disciplina
16
Falling In Reverse
Zombified
17
Dax ft. Snow Tha Product
A lot of stake
18
Fireboy DML & Ed Sheeran
Peru
19
James Morrison
Don't Mess With Love
20
Teddy Swims
911
21
Latto
Super Gremlin Freestyle
22
Ylona Garcia
Entertain Me
23
Young T & Bugsey, Chronixx
Blessings
24
Jonas Blue, Why Don't We
Don’t Wake Me Up
25
The Weeknd
Sacrifice
26
Halsey
People Disappear Here
27
Ella Henderson
Brave
28
Franco126
Fuoriprogramma
29
Marco Mengoni ft. Madame
Mi Fiderò
30
Maroon 5
Lovesick
31
Darin
Can't Stay Away
32
Alesso & Katy Perry
When I'm Gone
33
Tecla feat. Alfa
Faccio un casino
34
Kali Uchis, Ozuna
Another day in America
35
FKA twigs feat. The Weeknd
Tears In The Club
36
Ultimo
Supereroi
37
Money Man & Yung Bleu
Fans Go Crazy
38
Emma Muscat
Più di Te
39
Jovanotti
La primavera
40
Rauw Alejandro
Hunter
41
Foolio
I Hate You I Love You
42
RealestK
Toxic
43
B Live ft. Becky Hill & JME
Don't Know About You
44
Oo Antava..Oo Oo Antava
Indravathi Chauhan
45
Rkomi, Elodie
La coda del diavolo
46
Elisa
Seta
47
iann dior
let you
48
Sam Feldt, Rita Ora
Follow Me
49
Bonobo, Jordan Rakei
Shadows
50
GAYLE
abcdefu