Timeless Playlist, Week of August 8th

Një artiste kaq e talentuar si Billie Eilish vështirë se mund të mungojë në playlistat më të dëgjuara. Këngëtarja duket qartë se ka sjellë diferencën në tregun muzikor dhe këtë e shfaq në çdo projekt të sajin. E këtij fakti nuk kishte si t’i shpëtonte dhe “The 30th”.

Tashmë jemi mësuar disi me titujt e çuditshëm të këngëve. Megjithatë edhe “strawberry chainsaw” nga JAWNY nuk e kishim dëgjuar ndonjëherë. Po “My Heart Has Teeth” nga Deadmou5 dhe Skylar Grey?!

Megjithatë, para se të pyesni po ju themi se këngët romantike dhe baladat e ndjera nuk mungojnë. Ne ju sugjerojmë “Walk Away” nga Ben Harper dhe “You’re The One That I Want” nga Lo-Fang. Por, këngët e vërteta romantike janë ato italianet. E kur përmendim këtë, nuk mund të harrojmë Eros Ramazzotti me zërin e tij drithërues. Sa për ju adhuruesit e rock-ut, playlista nuk do t’ju zhgënjejë as ju…

1
Billie Eilish
The 30th
2
mxmtoon
kaleidoscope
3
JAWNY
strawberry chainsaw
4
deadmou5, skylar grey
My Heart Has Teeth
5
Ben Harper
Walk Away
6
Lo-Fang
You're The One That I Want
7
Scarlet Pleasure
What A Life
8
Eros Ramazzotti ft. Luis Fonsi
Per Le Strade Una Canzone
9
Aiello
Che Canzone Siamo
10
Elisa
A Tempo Perso
11
Laura Pausini
Scatola
12
Alessandra Amoroso
Alessandra Amoroso
13
Queen
A Kind of Magic
14
Carl Douglas
Kung Fu Fighting
15
Marco Mengoni
Guerriero
16
Queen
Under Pressure
17
The Sylvers
Boogie Fever
18
Guns N' Roses
Sweet Child O' Mine
19
U2
With Or Without You
20
Chris Isaak
Baby Did a Bad Bad Thing
21
Pixies
Where Is My Mind
22
The Killers
Read My Mind
23
Aerosmith
I Don't Want to Miss a Thing
24
MGMT
Time to Pretend