Bota Film & Tv

Aktorja e njohur shuhet në moshën 49-vjeçare pas betejës me sëmundjen e rëndë!

Aktorja Robyn Griggs është shuar në moshën 49-vjeçare. Lajmin për ndarjen e saj nga jeta e ka bërë të ditur një mike e saj në një deklaratë të postuar në faqen e Griggs në Facebook, ku shkruhej:

Me zemër të thyer, jam e pikëlluar të njoftoj vdekjen e Robyn. Megjithatë, ajo nuk po vuan më dhe do të donte që ne ta kujtojmë atë dhe momentet e bukura. Nuk do ta harroj kurrë se sa e hapur ishte për të treguar historinë e saj dhe duke pranuar që unë ta ndihmoja ta tregonte atë. Ajo donte të ndihmonte njerëzit dhe të përhapte fjalën e historisë së saj për ta bërë këtë. Unë isha e nderuar ta bëja këtë. U prehsh në paqe mikja ime, të dua dhe buzëqesh kur të mendoj.

Në vitin 2020, Griggs u zbuloi ndjekësve të saj në Facebook se ajo po luftonte me kancerin adeno endocervikal të fazës së katërt. Vetëm muajin e kaluar, ajo ndau një përditësim shëndetësor, duke raportuar se kohët e fundit kishte gjetur katër tumore, duke shkruar:

Dy tumore të reja në mëlçinë time, një në muskulin e barkut dhe një të madh në nyjen limfatike në anën e djathtë.

Griggs filloi karrierën në Hollywood kur ishte ende një fëmijë, duke u shfaqur në “Nickelodeon‘s Rated K”, i cili u shfaq nga 1986 deri në 1988. Ajo ishte ndoshta më e njohur për rolet e saj të përsëritura në dramat e “One Life to Live” si Stephanie Hobart dhe “Another World as Maggie Cory” në vitet ’90. Ajo u shfaq në disa filma horror, si “Including Severe Injuries”, “Dead Clowns”, “The Absence of Light”, “Hellweek” and “Zombiegeddon”.