Ta Thotë Jonka
Sipërmarrësi Eduart Istrefi: “Sektori i bujqësisë dhe blegtorisë cdo ditë e më shumë në zhvillim!”

Sipërmarrësi i sektorit të bujqësisë dhe blegtorisë, Eduart Istrefi i ftuar në “Ta Thotë Jonka”…

Jonka na prezanton me të ardhmen e “Apple”!

Emisioni “Ta Thotë Jonka” vjen edhe ditën e sotme me shumë gjëra interesante rreth teknologjisë….

Konsulentja e sigurisë kibernetike, Arsela Istrefi, jep këshillat që duhet të keni parasysh gjatë navigimit në internet!

Ditën e sotme në “Ta Thotë Jonka” u fol për përfshirjen e vajzave në fushat…

Shifra surprizuese, Jonka tregon nivelin e përfshirjes së vajzave në sektorët e teknologjisë!

Një episod ndryshe ditën e sotme në “Ta Thotë Jonka”, teksa Jonka u përqëndrua te…

Kontrolli nga robotët, ndryshimet teknologjike që po ndodhin në botë dhe që së shpejti do të mbërrijnë në vendin tonë!

E hëna është dita e dijeve teknologjike, dita e zbulimeve të mëdha tepër surprizuese teksa…

Jonka flet për çipat, zbuloni a po na i vendosin ato nën lëkurë pa e kuptuar!

“Ta Thotë Jonka”, emisioni i preferuar i atyre që dinë rreth teknologjisë, por edhe shkolla…

Brenton Bënja: “Kompanitë e smartphone-ave po shkaktojnë ndotje shumë të madhe në mjedis!”

I ftuar në “Ta thotë Jonka” për të folur rreth mbetjeve elektronik ishte Brenton Bënja…

Çfarë të mirash do të sjellë “udhëtimi hapësinor”?

Siç dihet tanimë,  çdo të hënë përditësohemi rreth zbulimeve më të reja teknologjike. Jeni kuriozë…

Inxhinieri i teknologjisë, Arbenit Kryeziu: “Nuk është shumë larg globalizimi i makinave autonome”

I ftuar në “Ta thotë Jonka”, inxhinieri i IT, Arbenit Kryeziu i cili jeton dhe…

Përfaqësuesi i Blink Team: “Vetëm duke luajtur ‘Counter-Strike’ bëjmë një jetë më të mirë se mesatarja në Shqipëri”

Holger Cara nga Blink Team, skuadra e vetmja përfaqësuese e Shqipërisë në lojërat online që…

Eksperti i teknologjisë, Jurlind Budurushi: “Ekziston mundësia që të na përgjojnë edhe nga laptopët e thjeshtë”

I ftuar në “Ta Thotë Jonka”, inxhinieri në shkencën e Informatikës Jurlind Burdushi, ka folur…

Sa më shumë ‘megapixel’ aq më e mirë kamera? Ja çfarë thotë Jonka…

Një ndër arsyet përse e ndërrojmë më shpesh telefonin ose e ndryshojmë kur del versioni…