Celebrities Gossip Showbiz

Në 23-vjetorin e saj, ju njohim me disa nga fotot më të bukura të Lily-Rose Depp!

Lily-Rose Melody Depp është një aktore dhe modele shumë e dashur. Lily-Rose Melody Depp lindi në Neuilly-sur-Seine, Francë, në perëndim të Parisit, më 27 maj 1999 dhe sot mbush 23 vjeçe.

Ajo është vajza e aktorit, producentit dhe muzikantit amerikan Johnny Depp dhe këngëtares, aktores franceze, dhe modeles Vanessa Paradis. Vajza e aktorit Johnny Depp dhe këngëtares Vanessa Paradis, Depp filloi karrierën e saj të aktrimit me një rol të vogël në “Tusk” në vitin 2014, dhe vazhdoi të luajë në “The Dancer”, ku ajo luajti Isadora Duncan.

Depp është nominuar për César Awards për aktoren më premtuese për interpretimet e saj në “The Dancer” dhe “A Faithful Man”. Që nga viti 2015, ajo është ambasadore e markës Chanel. Depp ka një vëlla më të vogël, John Christopher Depp III. Depp pretendon se ka prejardhje indiane amerikane nëpërmjet babait të saj.

Kujtojmë se në vitin 2012, pas 14 vitesh së bashku, prindërit e Depp u ndanë dhe ranë dakord për kujdestarinë e përbashkët të Depp, e cila e ndan kohën e saj midis Los Anxhelos, Parisit dhe qytetit të Nju Jorkut. Ndërkohë, sot bukuroshja feston 23-vjetorin e saj dhe ne ju sjellim disa nga fotot më provokuese të Lily-Rose ndër vite.