Celebrities Gossip Showbiz

Pas divorcit nga Deborra-Lee Furness pas 27 vitesh, si është gjendja e aktorit Hugh Jackman!

Më 15 shtator, një nga çiftet më të famshëm në industrinë e filmit dhe në botën e Hollywood-it, Hugh Jackman dhe Deborra-Lee Furness njoftuan divorcin e tyre pas gati tridhjetë vitesh martesë. Deklarata e lëshuar nga të dyja palët ka habitur të gjithë fansat dhe miqtë e tyre.

Aktori, një nga më të famshmit e artit është parë dhe fotografuar në rrugët e Nju Jorkut duke rindërtuar jetën e tij. Fotot tregojnë se Hugh Jackman nuk e mbante më unazën e martesës. Aktori, 54 vjeç dhe Deborra-Lee, 67 vjeç, u ndanë pasi patën dy fëmijë së bashku, fëmijët e birësuar Oscar, 23 dhe Ava, 18 vjeç. Ish-çifti bëri një deklaratë për revistën People duke i informuar ata për divorcin e tyre.

Ne kemi qenë të bekuar të ndajmë pothuajse 3 dekada së bashku si burrë e grua në një martesë të mrekullueshme, me dashuri. Udhëtimi ynë tani po ndryshon dhe ne kemi vendosur të ndahemi për të ndjekur rritjen tonë individuale. Familja jonë ka qenë dhe do të jetë gjithmonë prioriteti ynë më i lartë. Ne e ndërmarrim këtë kapitull të ardhshëm me mirënjohje, dashuri dhe mirësi. E vlerësojmë shumë mirëkuptimin tuaj në respektimin e privatësisë sonë, teksa familja jonë e kalon këtë tranzicion në të gjithë jetën tonë. Kjo është deklarata e vetme që secili prej nesh do të bëjë.

Aktori, siç u përmend më parë, u pa në rrugët e qytetit të Nju Jorkut duke u përpjekur të kthejë jetën e tij në rrugën e duhur, duke u përpjekur të rikthehet në normalitet dhe i fokusuar në projektet e tij personale dhe profesionale. Përveç kësaj, ai mundi të jepte disa deklarata për mediat që e kishin parë dhe donin të dinin se si ndihej ai në atë moment.

“Është një periudhë e ndërlikuar,” ishte gjithçka që tha Hugh Jackman.