Fashion

8 tendencat e modës që janë aprovuar edhe nga të famshmit për verën e 2023!

Vera është pothuajse afër dhe kjo është koha të filloni të hiqni pluhurin nga rrobat e banjës dhe sandalet tuaja më të mira. Sigurisht, kalimi nga pranvera në verë nuk është sfida më e vështirë, por ndryshimi kërkon mendim shtesë. Është koha për një rivendosje. Ju dëshironi të hyni në sezonin e ditëve argëtuese të parkut dhe plazhit me një humor krejt të ri të modës dhe pjesë të reja që të përputhen. Kujt t’i drejtohemi më mirë se Rihanna, Gigi Hadid dhe Jennifer Lawrence për frymëzim për veshjen?

Konsideroni fustanet verore dhe çantat e luksit si tendencat perfekte për t’u ngjitur në tabelën tuaj të humorit veror. Vetëm mos harroni t’i mbushni të gjitha me personalitetin tuaj. Vera ka të bëjë me shumë gjëra, por argëtimi është më i rëndësishmi. 8 tendencat e verës që duhet të dini, sipas të famshmëve:

1. Bluzat dhe fustanet bust

Ju pëlqen apo jo, vitet ’90 po rikthehen në mënyrë fantastike përmes bluzave dhe fustaneve pa rripa. Silueta është veshur nga yje si Hailey Bieber, Emily Ratajkowski dhe Laura Harrier, të cilat të gjitha janë anuar në një estetikë të pastër dhe minimale. Ndihet çuditërisht moderne kur shoqërohet me një palë këpucë me majë dhe një çantë përditshmërie.

2. Bluzat me dizajn

Stili Y2K ka qenë i përfolur këtë vit dhe bluzat me dizajn të guximshëm janë fjala më e fundit e modës këtë verë. Kim Kardashian, Rihanna dhe Cardi B së fundmi janë parë me bluza që bëjnë një deklaratë. Është një element i lehtë veror: Kombinojeni atë me një palë xhinse ose fund midi dhe papritmas do të keni një pamje të thjeshtë dhe njëkohësisht trendy.

3. Rrobat e banjës me ngjyra të theksuara

Vera, në mendjet tona, ka të bëjë me një gjë: plazhin. Rrobat e banjës janë një domosdoshmëri sezonale. Dhe sipas Megan Thee Stallion, Kendall Jenner dhe Kylie Jenner, gjithçka ka të bëjë me bikinit jashtëzakonisht të shndritshëm. Mendoni: rozë dhe jeshile që ndalojnë trafikun. Kombinojini ato me një kostum plazhi lino dhe sandale të lehta dhe do të jeni gati për një zhytje në det.

4. Fustane me kapuç

Për të gjitha festat tuaja, merrni parasysh fustanin me kapuç. Anne Hathaway, Jenna Ortega dhe Winnie Harlow kanë veshur të gjitha një fustan të hollë me një kapuç. I referohet siluetës së viteve ’80 që dizajnerët Yves Saint Laurent dhe Azzedine Alaïa fillimisht e bënë të famshëm dhe në vitin 2023, ajo ende ndihet super seksi dhe moderne.

5. Fund maxi

Ju mund të mendoni se në një ditë të nxehtë vere ia vlen një minifund, por yje të tillë si Katie Holmes, Jennifer Lopez dhe Taylor Swift po përqafojnë skajet e shkëlqyeshme, të gjata deri në dysheme. Ne kemi parë një sërë qasjesh, qoftë fustani i këmishës maxi xhins të J.Lo-s, apo fundi i rrjedhshëm Khaite i Holmes. Megjithatë, bashkimi i tyre është një estetikë bohemiane dhe e lirë.

6. Adidas Sambas

Çdo verë, në mesin e vajzave fashion shfaqen atletet e famshme dhe këtë vit, gjithçka ka të bëjë me Adidas Sambas. Majat sportive, por të hijshme, të ulëta shfaqin ato tre vija ikonike anash. Kaia Gerber, Gigi Hadid dhe Sienna Miller nuk mund t’i linin pa i veshur. Ato janë atletet e përsosura për të fluturuar nëpër qytet dhe ju mund t’i vishni edhe për natën.

7. Çanta stealthy-chic

Çantat më të nxehta të verës nuk janë të montuara ose të mbushura me logo në fakt, mezi do t’i vini re. Yjet si Traces Ellis Ross, Jennifer Lawrence dhe Elsa Hosk kanë përqafuar çanta luksoze, por të papërshkrueshme që i japin çdo veshjeje lustrim të menjëhershëm. Këto janë pjesë të mëdha investimi përtej verës dhe do t’ju zgjasin përgjithmonë.

8. Fustanet me lidhëse

Për ju guxitarët që nuk rezistoni dot të nxehtit, ne ju sugjerojmë fustanet që ekspozojnë një pjesë të belit që ju mundësojnë të qëndroni komod dhe njëkohësisht të dukeni me stil. Yjet si Dua Lipa, Rosalia dhe Lori Harvey janë dukur mahnitëse me fustanet e thurura të hollë ose me dy pjesë që ofrojnë freski dhe nxjerrin në pah pikat tuaja më të forta. Kush nuk e pëlqen një veshje që funksionon dyfish?