Celebrities Gossip Health & Beauty Lifestyle

Mbani shënim! VIP-at që ndanë sekretet e tyre për të humbur peshë!

Humbja e peshës nuk është kurrë e lehtë. Ju duhet të kaloni orë të tëra në palestër, të kujdeseni për kaloritë tuaja dhe t’i thoni lamtumirë biskotave tuaja të preferuara. Dhe megjithëse duket sikur të famshmit duken gjithmonë perfekt dhe arrijnë të qëndrojnë në formë gjatë gjithë kohës, ata në fakt duhet të kalojnë të njëjtat ‘beteja’ për të humbur kilogramët e tepërt, ashtu si të gjithë ne.

Zbuloni në këtë artikull 7 nga personazhet e famshëm që humbën kilogramë dhe tani duken si tjetër person:

1. Adele

Një nga artistet më të mira të muzikës në botë i shokoi të gjithë me humbjen e saj mbresëlënëse në peshë në vitin 2019. Adele tregoi se ishte fokusuar tek ushtrimet, por nuk është një fanse e dietave.

I bëj ushtrimet në mëngjes, më pas bëj shëtitje, bëj boks pasdite dhe më pas bëj kardio gjatë natës. Sido që të jetë, ha më shumë se dikur sepse stërvitem shumë.

2. Christina Aguilera

Këngëtarja e njohur bëri një pushim nga puna për t’u fokusuar tek familja dhe tek një mënyrë jetese më e shëndetshme.

Është shumë energji e ndenjur të qëndrosh në një karrige për 3 vjet dhe isha e emocionuar nga mundësia që pata që më në fund të bëja një pushim për të kaluar kohë me djalin tim dhe për të bërë gjëra që më përmbushin mua. Sinqerisht, ndihesh sikur kur ke një moment për të marrë frymë dhe për të përjetuar jetën, veçanërisht si artiste, është e vështirë të ulesh dhe të mos jesh artiste për një kohë dhe të mos jesh nënë.

3. Kelly Osbourne

Ylli i “Drop Dead Diva” tregoi se po luftonte me peshën dhe imazhin e trupit për një kohë të gjatë.

Më quajtën të shëndoshë dhe të shëmtuar pothuajse gjatë gjithë jetës sime. Kjo më theu zemrën dhe më shkatërroi vetëvlerësimin.

Osbourne beson se bashkimi me ‘Dancing with the Stars’ ishte një pikë kthese në udhëtimin e saj për humbjen e peshës. Partneri i saj, Louis van Amstel, e mbështeti atë si në skenë ashtu edhe jashtë saj.

Ai më shpjegoi se një dietë me proteina dhe me pak karbohidrate do të më mbante energjike. Më pas fillova të humbas peshë dhe kuptova: “Oh, është e vërtetë ajo që thonë: dieta dhe ushtrimet me të vërtetë funksionojnë!”

4. Khloe Kardashian

Ylli i reality show të njohur ‘KUWTK’ tha se ndarja e saj me basketbollistin Lamar Odom e motivoi atë të dukej më së miri.

Kalova një kohë të vështirë. Më duhej një lirim. Në fillim ishte shumë e vështirë. Ishin hapa bebesh, por fillova të ndihesha shumë më mirë. 45 ditët e para je e rraskapitur, je e lënduar dhe në fakt u ndjeva më e trashë sepse isha e fryrë. Pastaj çdo gjë ndryshoi. 

5. Raven-Symoné

Aktorja dhe këngëtarja e vlerësuar me shumë çmime tha se e kishte të vështirë të ushqehej shëndetshëm kur punonte me orë të tëra në xhirime. Stërvitja e rregullt përfundimisht e ndihmoi atë të humbiste peshë, por ajo refuzon të pranojë se të qenit e dobët duhet të ndikojë në mënyrën se si ndihesh.

Njerëzit thonë: ‘Ti dukesh kaq bukur!’ Por unë kam qenë e bukur edhe më parë. Pavarësisht nëse kam apo jo këtë madhësi, gjithmonë kam predikuar: ‘Ji rehat me veten’ dhe do ta predikoj këtë përgjithmonë.

6. Melissa Joan Hart

Aktorja e ‘Melissa & Joey’ tha se bashkëshorti i saj, muzikanti, Mark Wilkerson, e ndihmoi atë të kishte një formë më të mirë fizike.

Burri im merret me palestër dhe unë kam qenë gjithmonë e gatshëm të stërvitem. Ai është shumë mbështetës dhe më nxjerr për vrapime për të më mbajtur aktiv. Djemtë e mi gjithashtu.

7. Jimmy Kimmel

Prezantuesi dhe komediani i njohur pranoi se qasja e tij për të humbur peshë nuk ishte e shëndetshme në fillim, por funksionoi për të.

Fillova në mënyrë drastike, siç bëj me gjithçka. Vendosa që do të haja një darkë shumë të vogël çdo ditë. E bëra këtë për 8 javë, më pas kalova në një dietë me 2000 kalori në ditë. Kam humbur 25 kilogramë në këtë mënyrë.