Celebrities Showbiz

Nick Cannon së shpejti baba për herë të tetë!

Duket se ylli televiziv mund të jetë në pritje të një fëmije tjetër, pasi ai organizoi një festë për zbulimin e gjinisë me ish-partneren e Johnny Manziel, Bre Tiesi, në Malibu, Kaliforni, të shtunën. Fotot nga festa tregojnë Cannon, 40 vjeç dhe Tiesi shtatzënë, 30 vjeç, të mbledhur së bashku me një grup të vogël miqsh dhe të rrethuar nga tullumbace rozë dhe blu.

Fotot nga ngjarja tregojnë gjithashtu të ftuarit duke hapur konfeti në ajër, të cilat qëlluan ngjyrë blu për të zbuluar se Tiesi është në pritje të një djali. Ky do të shënojë fëmijën e parë për Tiesi. Përfaqësuesit e Cannon dhe Tiesi nuk iu përgjigjën menjëherë kërkesës së medieve të huaja për koment.

Fotot e festës vijnë disa muaj pasi Cannon zbuloi se kishte mbetur beqar duke ndjekur këshillën e terapistit të tij. Ai mirëpriti katër fëmijë me tre gra të ndryshme në më pak se një vit, duke i thënë drejtuesve të “Drink Champs”, DJ EFN dhe N.O.R.E. në tetor se ai do të shihte nëse mund të arrinte deri në vitin 2022 kështu.

Cannon ndan binjakët 10-vjeçarë Monroe dhe Moroccan me ish-bashkëshorten Mariah Carey, së bashku me djalin 4-vjeçar Golden “Sagon” dhe vajzën 1-vjeçare Powerful Queen me ish-Brittany Bell. Ai mirëpriti gjithashtu binjakët 6 muajsh, Zion Mixolydian dhe Zillion “Zilly” Heir, me Abby De La Rosa në qershor 2021.

Në muajin dhjetor, Nick humbi djalin e tij më të vogël, Zen, të cilin e kishte me modelen Alyssa Scott. Ai ndërroi jetë nga kanceri në tru, ndërsa ishte vetëm pesëmuajsh. Gjatë një interviste në fund të vitit të kaluar, Cannon shpërtheu në lot kur e dha lajmin e trishtuar se djali i kishte vdekur nga tumori në tru, gjë që ishte befasi, sepse e kishte mbajtur të fshehtë diagnozën.