Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Showbiz

Abby Johnson reagon ashpër ndaj deklaratës së këngëtares Billie Eilish!

Ish-drejtoresha e ‘Planned Parenthood’ Abby Johnson është përgjigjur pasi këngëtarja Billie Eilish denoncoi ligjin e abortit të Teksasit në koncertin e saj të fundit në këtë shtet. Gjatë shfaqjes këngëtarja e hitit ‘Happier Than Ever” mendohet se është shprehur duke thënë se:

Kur ata e bënë atë ligj, unë pothuajse nuk doja të bëja shfaqjen fare. Sepse doja ta ndëshkoja këtë vend për lejimin që kjo gjë të ndodhte këtu. Por më vonë kujtova që ju nuk keni lidhje dhe se ju meritoni gjithçka në botë. Dhe ne duhet t’u themi atyre. Trupi im, zgjedhja ime! 

Koncerti i saj gjithashtu përmbante fjalët “Bans Off Our Bodies”, të cilat u ndezën në ekran pas saj. Johnson, që drejton grupin “And Then There Ëere None”, u përgjigj të premten duke thënë se:

“Nëse ka një rrahje zemre dhe ADN të veçantë në trupin tuaj, nuk është më trupi juaj!”

Komentet e Johnson krijuan një tension të gjatë në lidhje me debatin e abortit që dukej se u përforcua me fokusin e Teksasit në rrahjet e zemrës së fetusit. Ligji i diskutueshëm, i cili hyri në fuqi muajin e kaluar, ka shkaktuar reagime të ashpra nga të famshëm dhe thirrje për bojkot.

Rikujtojmë gjithashtu se ylli i popit Billie Eilish u është përgjigjur atyre akuzave bezdisëse që kanë ndjekur prej vitesh tashmë. Në fillim të këtij viti, Eilish publikoi videoklipin e këngës së saj me titull “Lost Cause” ku ajo këndoi në lidhje me temën se sa të tmerrshëm mund të jenë meshkujt ndërsa shijojnë një festë të përgjumur të të gjithë grave. Imazhet ndezën një uragan spekulimeshnë lidhje me seksualitetin e këngëtares.

Eilish nuk ka asnjë detyrim të flasë për seksualitetin e saj, në çfarëdo mënyre që të jetë e mundur.Megjithëse ajo kurrë nuk e trajtoi drejtpërdrejt këtë çështje, ajo e komentoi atë në kopertinën e saj të fundit me ‘Elle Magazine’. 19-vjeçarja thotë se nuk është e kënaqur që publiku të zgjedh vazhdimisht jetën e saj. Eilish po përshtatet me famën dhe tha se ajo as nuk është ndier e sigurt në shtëpinë e saj, veçanërisht pasi adresa e saj u zbulua në internet dhe u mbush me paparacë kudo.