Celebrities Music

Bad Bunny premton një turne të paharrueshëm prandaj bëhuni gati për festë/Rekord shitjesh brenda 24 orëve!

Bad Bunny po përgatitet për të pasur një vit sa më të suksesshmëm por edhe të ngaarkuar. Fituesi i çmimit ‘Grammy’, njoftoi të hënën se do të nisë një turne në stadiume me 29 data këtë verë në të gjithë Shtetet e Bashkuara dhe Amerikën Latine, duke e ndarë lajmin me 37.1 milionë ndjekësit e tij në rrjetin social Instagram.

Tani po, 2022 ka filluar.

Duke filluar nga 5 gushti në Orlando dhe duke vazhduar deri në muajin dhjetor, “Bad Bunny: World’s Hot Tour” do të shfaqë edhe pjesëmarrjen nga Diplo dhe DJ Alesso në data të zgjedhura. Ai gjithashtu njoftoi në klip se është duke punuar për një këngë të re. Turneu i ardhshëm i Bunny-t do të vijë në fund të daljes së tij pranverore në “El Último Tour Del Mundo”, për të cilën ai po përgatit 35 takime nëpër Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kanada. Turneu, i cili zgjat nga 9 shkurti deri më 3 prill, u shit në kohë rekord, 480,000 bileta dhe duke fituar 84 milionë dollarë në më pak se 24 orë. Ylli i hitit “DÁKITI” u bë artisti më i transmetuar i “Spotify” vitin e kaluar për të dytën herë me radhë, duke grumbulluar më shumë se 9.1 miliardë transmetime në 2021.

Ai mori çmimin e tij të parë “Grammy” marsin e kaluar për albumin e tij të tretë “YHLQMDLG”, i cili fitoi edhe albumin më të mirë latin pop ose urban. Më vonë, ai u tërhoq për fitimin e një “gringo Grammy” në “W Magazine” në maj 2021.

Ishte një nga momentet më të bukura të karrierës time. Njohja e një albumi që për mua është shumë i veçantë dhe që e konsideroj një nga albumet më të mirë në epokën e fundit të reggaeton-it dhe zhanrit latin.