Botë e Çuditshme Celebrities Health & Beauty Lifestyle

Disa truke bukurie të yjeve të ekranit që mund të duken të ‘çmendura’, por funksionojnë!

Ne e dimë se në ditët e sotme ka shumë produkte për bukurinë dhe padyshim, të famshmit kanë akses në kozmetikën më të shtrenjtë. Megjithatë, shumë prej tyre pohojnë se sekreti për t’u dukur më bukur mund të jetë vetëm disa hapa larg shtëpisë nëse bëhemi krijues. Ne u befasuam kur mësuam disa nga truket më të çuditshme që përdorin të famshmet për t’u kujdesur për bukurinë e tyre. Lexoni më poshtë për më shumë:

1. Kate Hudson e zhyt fytyrën në ujë me akull.

Karriera e gjatë e Kate Hudson e ka shtyrë atë të punojë me shumë artistë grimierë dhe një këshillë që ajo mësoi për të rikthyer në jetë një fytyrë të lodhur është të zhysë fytyrën në ujë me akull për një minutë.

 

2. Cameron Diaz vendos pika sysh për aknet e saj.

Gucci Westman, grimieri i Cameron Diaz, ka ndarë sekretin e aktores për të hequr qafe shpejt puçrrat. Ajo thotë se pasi i ka dalë puçrra, aplikon disa pika sysh. Në këtë mënyrë, ajo largon skuqjen dhe ënjtjen.

3. Chloë Grace Moretz lan fytyrën me vaj ulliri.

Ju mund të mendoni se vaji dhe aknet nuk kanë absolutisht asnjë lidhje me njëra-tjetrën, por aktorja, së cilës iu desh të luftonte aknet cistike duke u rritur, thotë se larja e fytyrës me vaj ulliri e ndihmon të qëndrojë pa njolla.

4. Cardi B rruan fytyrën.

Artistja e grimit të këngëtares, Erika La Pearl, ka treguar se për të përgatitur lëkurën e Cardit para grimit, ajo përdor një mjet dermaplaning, i cili zakonisht është një teh, për të arritur një pamje më të lëmuar. Kjo procedurë eksfolon lëkurën.

5. Shailene Woodley përdor shampo një herë në muaj.

Aktorja Divergent tha se kur ka flokë të shkurtër, lahet vetëm një herë në muaj me shampo. “Sa më me vaj flokët, aq më mirë”,-tha ajo. Përveç kësaj, ajo e konsideron atë më të favorshme pasi duhet të aplikojë më pak produkte në flokët e saj.

6. Julianne Hough zbardh dhëmbët me shafran.

Julianne ka një nga buzëqeshjet më të bardha dhe më të ndritshme në Hollywood. Ajo pretendon se shafrani i Indisë është aleati i saj i madh për të zbardhur dhëmbët.

7. Nicole Kidman i pastron flokët me lëng.

Nicole Kidman ka pasur gjithmonë flokë të bukur dhe me shkëlqim. Për aktoren, një mënyrë për t’u kujdesur për flokët e saj është larja e tyre me lëngje të ndryshme në varësi të ngjyrës së tyre. “Nëse keni flokë të kuq, provoni t’i lani me lëng boronicë,” tha ajo.