Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

“E kujtoj sa herë që hap…” Çiljeta Xhilaga bën rrëfimin prekës për babain e ndjerë!

Çiljeta Xhilaga mund të themi me plot gojë se është një nga këngëtaret me më shumë vite në tregun tonë muzikor dhe që ka arritur t’i mbijetojë kohës. Ende sot e kësaj dite ka shumë interes kur këngëtarja publikon ndonjë projekt të ri, të cilat për hir të së vërtetës kohëve të fundit i ka patur të pakta.

Së fundmi, në një intervistë të bërë, Çiljeta ka treguar për ngjarjen e trishtë që i ndodhi, ku i ati i saj humbi betejën me Covid- 19 në shkurt të këtij viti. Këngëtarja ka rrëfyer mes të tjerash se e ka marrë shumë malli për të dhe se e kujton në çdo moment.

Unë atë e kujtoj çdo herë, sa herë që hap telefonin shoh fotot e tij dhe më merr malli. Babai ka qenë një burrë shumë fisnik dhe një shtysë shumë e madhe, që në vogëli, duke qenë edhe unë vajzë e vetme. Babai im u martua vonë, kur ishte 48 vjeç dhe nuk arriti dot ta bënte gjysh babin e tij, ndërsa unë e bëra.    

Së fundmi, e ftuar në emisionin “Live from Tirana”, këngëtarja foli rreth fillimit të vitit të ri shkollor nëpërmjet një lidhje telefonike. Çiljeta ka një djalë të vogël të quajtur Fernando i cili si të gjithë moshatarët e tij ka nisur vitin e ri shkollor.

Ajo gjithashtu ka treguar për planet e të ardhmes dhe nëse do të ketë ndonjë projekt të ri muzikor.

Kam një këngë për të bërë më Ardit Çunin. Ai që më merr përdit në telefon dhe unë që i them ja se jam icik me temperaturë, pastaj ditën tjetër më zë gjumi. E ka zënë belaja me mua.(qesh)