Celebrities Gossip Health & Beauty Lifestyle Showbiz

Për t’u dukur si modelja Bella Hadid, mjafton të ndiqni këto këshilla!

Së fundmi në TikTok është bërë trend konturimi i faqeve, për të theksuar mollëzat dhe për t’u dukur si supermodelja e njohur Bella Hadid. Por, çfarë duhet të bëni? Së pari, bëj një “Y” në pjesën e poshtme të mollëzave dhe në fundin e tyre. Shpërndaje me kujdes në anë të kundërta, pra, në pjesën e mollëzës në drejtim lart; në pjesën e fundit, në drejtim nga mjekra. Besoji procesit!

https://www.tiktok.com/@melisekrem/video/7091306524043169029?referer_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2F&referer_video_id=7091306524043169029&refer=embed&referer_url=https://telegrafi.com/te-dukesh-si-bella-hadid-perdor-kete-teknike/

Rikujtojmë se së fundmi, modelja e njohur ka postuar në rrjetin e saj social Instagram në lidhje me një kauzë të rëndësishme. Hadid ka bërë thirrje që të miratohet një projektligj që do të mbrojë të drejtat e kuajve, shumë prej të cilëve transportohen, në kushte të mjerueshme, në vendet ku lejohet therja dhe konsumimi i tyre. 25-vjeçarja ka postuar një foto të saj duke përqafuar një kalë dhe në të njëjtin postim një video tronditëse nga thertoret.

Bukuroshja siç tanimë të gjithë e dinë dhe e kanë parë ka një nga trupat më në formë që kemi parë në pasarela. Për të ruajtur linjat e saj trupore, Bella i kushton vëmendje dietës së saj dhe stërvitet shumë. Së fundmi, 25-vjeçarja përmes llogarisë së saj në TikTok, ka ndarë me fansat sallatën e saj të preferuar të shëndetshme dhe ushqyese, për të qëndruar në formë.

Kjo është një recetë shumë e thjeshtë që përfshin vetëm 5 përbërës dhe është shumë e shijshme dhe me pak yndyrë. Ndërkaq, Bella ka shkruar se:

Gjithçka që ju nevojitet është rukola, kastravec, piper i kuq, djathë dhe avokado.