Health & Beauty Lifestyle

Shprehjet epike të fytyrës së disa prej bukurosheve fituese të “Miss Universe” ndër vite!

Konkurset e bukurisë u bënë të njohura në shekullin e 19-të dhe u bënë ndërkombëtare në vitet 1920. Konkursi ‘Miss Universe’ është një konkurs i famshëm që zhvillohet që nga viti 1952 dhe audienca e tij përbëhet nga mbi 500 milionë shikues nga e gjithë bota.

Ne dëshirojmë ta ndajmë me ju momentin e veçantë të triumfit të bukurosheve nga e gjithë bota duke parë se si kanë reaguar ato kur u shpallën fituese:

Izrael, 1976
Kili, 1987
Norvegji, 1990
Namibia, 1992
Puerto Rico, 1993
Botswana, 1999
Australi, 2004
Kanada, 2005
Japoni, 2007
Angola, 2011
USA, 2012
Venezuela, 2013
Kolumbi, 2014
Filipine, 2015
Francë, 2016
Afrika e Jugut, 2017
Meksikë, 2020
Indi, 2021

Harnaaz Sandhu u emërua zyrtarisht “Miss Universe 2021”. 21-vjeçarja Sandhu, për të marrë titullin madhështor mundi 79 konkurrentet e tjera nga vende dhe shtete të ndryshme, duke përfshirë nënkampionen e Miss Paraguaj, Nadia Ferreira dhe nënkampionen e dytë Miss Afrika e Jugut, Lalela Mswane.Sandhu iu dorëzua kurora nga paraardhësja e saj e “Miss Universe 2020” Andrea Meza, përpara se të bënte edhe parakalimin e saj të parë si Miss Universe në skenën në Eilat, në Izrael.