Design
Del në shitje shtëpia e “Sex Education”!

Më 21 shtator u publikua sezoni i katërt dhe i fundit i serialit “Sex Education”,…

Mos e besoni po të doni, tani mund të merrni me qira shtëpinë e Shrekut!

Shtëpia e Shrekut ndodhet në territorin e Ardverikie Estate, një rezidencë skoceze e shekullit të…

E dimë që janë të preferuarat tuaja, këtë vjeshtë rikthehet trendi më i madh i këtyre bizhuterive!

Bizhuteritë e vogla minimaliste kanë ekzistuar për një kohë të gjatë dhe ndoshta nuk do…

Si të dizajnoni dhomën e gjumit të ëndrrave?!

Të gjitha dhomat e gjumit e meritojnë prekjen magjike që vetëm ju mund t’ja jepni….

6 mënyra për të kombinuar varëset e stilit si zinxhir!

Një gjerdan klasik me zinxhir është një element kryesor në kutitë e bizhuterive, por si…

Lego hedh poshtë planin për të përdorur materiale të riciklueshme!

Lego ka braktisur planet për të bërë kubikët e saj të famshëm nga shishe plastike…

Ju prezantojmë me shtëpinë më të madhe në botë e ndërtuar nga goma!

Shtëpia më e madhe në botë nga goma ka filluar një turne në Shtetet e…

Enzo Attini: The Epitome of Italian Elegance, Swiss Precision, and Unrivaled Craftsmanship

When it comes to luxury jewelry, watches, and eyewear, Enzo Attini stands as an iconic…

Piktura e vjedhur e Van Gogh i kthehet muzeut në mënyrën më të pazakontë… në një qese supermarketi!

Në marsin e vitit 2020, kur e gjithë bota ishte në izolim për shkak të…

Coca-Cola prodhon pijen e re të krijuar nga inteligjenca artificiale: “Shijoni të ardhmen”!

Shija më e re misterioze e Coca-Cola është këtu dhe ajo u krijua nga AI….

Rrokaqielli më i fundit luksoz i Miami-t do të jetë shtëpia e Dolce&Gabbana!

Në Miami, një qytet ku pjesa më e madhe e horizontit të metropolit bregdetar shkëlqen…

Panairi i artit ‘Frieze’ rikthehet në Korenë e Jugut, duke ofruar nxitje të këtij tregu në Azi!

Panairi i artit ‘Frieze’ u kthye në Korenë e Jugut për një vit të dytë…

Pamje nga prapaskenat e kalendarit Pirelli 2024!

Me Idris Elba, Angela Bassett dhe Naomi Campbell, edicioni i fundit i kalendarit prestigjioz Pirelli…

Llogaritë e Instagramit që duhet të ndiqni për ide mbi dizajnin e brendshëm të shtëpisë suaj!

Nga rinovimet tek rikuperimet zbuloni llogaritë më të mira të Instagram-it të fokusuara në dizajn….

Më shumë është më shumë: ‘Maksimalizmi’ po mbizotëron dizajnin e ambienteve të brendshme!

Që nga lindja e modernizmit më shumë se një shekull më parë, etika e “më…

Zbulohet një vendbanim i madh gjatë gërmimeve në Peru!

Arkeologët që kryejnë gërmime në Peru kanë zbuluar një vendbanim të madh parahispanik, ku grupe…

Kthehet në hotel luksoz zyra e Winston Churchill, brenda pak ditësh godina mirëpret vizitorët e parë!

Zyra e ish-udhëheqësit të Britanisë, Winston Churchill, ku merreshin vendimet gjatë Luftës së Dytë Botërore,…

Mos përtoni, përgatitjet që duhet të bëni në shtëpi me ardhjen e vjeshtës!

Ardhja e stinës së vjeshtës paralajmëron ditë më të shkurtra dhe jo vetëm. Fillimi i…

Prezantohet projekti inovator që do të transformojë qytetin në Arabinë Saudite, sigurohet një ‘bregdet’ i ri!

ROSHN Group, i mbështetur nga fondi i pasurisë i Arabisë Saudite, PIF, njoftoi të martën…

Ëndrra në sirtar e Jennifer Aniston, aktorja zbulon pasionin e saj më të madh përveç aktrimit!

Jennifer Aniston ka zbuluar një pasion që mund ta kishte kthyer në profesion nëse nuk…

Një pallat i tërë, dalin pamjet nga shtëpia e re ku do të zhvendoset miliarderja Kylie Jenner!

Ndërtimi i pallatit të tretë të miliarderes Kylie Jenner ka bërë përparim të rëndësishëm që…

Çfarë tregon ora për personalitetin e njeriut?!

“Të gjithë shohin orën tënde dhe ajo përfaqëson kush je, vlerat e tua dhe stilin…

Për ju që po kërkoni të thani lulet dhe të dekoroni ambientet e shtëpisë suaj me to…

Transformimi i luleve nga i freskët në i thatë ndryshon, nganjëherë ndryshimi është delikat, por…

Adidas fiton 437 milionë dollarë nga Yeezys pasi ndërpreu lidhjet me Kanye West!

Adidas solli 400 milionë euro (437 milionë dollarë) nga publikimi i parë i atleteve Yeezy…

Nëse keni një shtëpi të vogël duhet të shmangni me patjetër këto gabime gjatë arredimit!

Dekori i shtëpisë bëhet edhe më e vështirë kur hapësira është kufizuese. Për këtë arsye…

Inteligjenca artificiale tregon se si do të dukej Mona Lisa e ditëve moderne!

Një riimagjinim nga inteligjenca artificiale i kryeveprës ikonike të Leonardo da Vinçit, Mona Lisa, është…

U larguan nga shtëpia e vjetër sepse mungonte ndriçimi, brenda rezidencës së re të Chrissy Teigen dhe John Legend!

John Legend dhe Chrissy Teigen shpesh kanë qenë të sinqertë për jetën e tyre së…

Hidhini një sy lagjes më të madhe në botë të printuar me 3D në Teksas!

Komuniteti më i madh në botë i shtëpive të printuara me 3D po ndërtohet në…

Zbulohet pishtari i Lojërave Olimpike për vitin e ardhshëm Paris 2024!

E lëmuar, e hijshme dhe elegancë është pamja e pishtarit të ardhshëm olimpik. Duke zbuluar…

I frymëzuar nga zogjtë grabitqarë, ju njohim me superjahtin “Soar”!

I frymëzuar nga zogjtë grabitqarë, David Weiss, nga kompania Designova, ka arritur të krijojë një…

6 shtëpi legjendare që mund të merrni me qira në rivierën franceze!

Sapo vjen vera në mendje na vjen sheshi i lojërave verore që është Riviera Franceze,…

WAF Awards 2023: Zbulohen ndërtesat e reja më të mira në botë!

Një xhami e qetë e Dubait, një rrokaqiell në Singapor që shpërthen me pemë dhe…

Angelina Jolie po merr me qira apartamentin e fundit të Jean-Michel Basquiat…

Po, Angelina Jolie mund të bashkohet me markën parisiane Chloé për bashkëpunimin e parë të…

Ngjyra pastel duhet të mbizotërojë në hapësirën e shtëpisë tuaj, flasin ekspertët!

Ngjyrat pastel mund të kenë një moment të sajin këtë verë në filma të tillë…

Princi Gyasi, artisti vizual ganez që do të jetë autor i Kalendarit Pirelli 2024!

Princi Gyasi, artisti vizual ganez i famshëm për imazhet e tij me hiperngjyrë, do të…

Arkitekti i njohur Sir David Adjaye tërhiqet nga projektet e shumta mes akuzave për sjellje të pahijshme seksuale!

Arkitekti i shquar David Adjaye është tërhequr nga disa role dhe të ardhshme pas akuzave…

Accor do të hapë hotelin e parë Mercure në Kosovë me një pronë urbane dhe vibrante në Prishtinë!

Accor vazhdon zgjerimin e tij në Ballkan. Lideri global në hoteleri ka finalizuar një marrëveshje…

Shiten në ankand për më shumë se 13 milionë euro dy portrete të Rembrandt Van Rijn!

Dy portrete të piktorit holandez barok Rembrandt Van Rijn, të panjohura deri tani për publikun…

Kim Kardashian na zbulon shtëpinë e saj 70 milion dollarëshe buzë oqeanit!

Kim Kardashian u bëri fansave një turne në pallatin e saj të ri 70 milionë…