Celebrities Music Showbiz

Jennifer Lopez i rikthehet muzikës dhe do të publikojë një album të ri: Zbuloni të gjitha detajet!

Sa herë që Jennifer Lopez bën një njoftim, e gjithë bota e kthen vëmendjen tek ajo, dhe tani Diva e Bronx-it po zhurmon botën e muzikës pasi njoftoi publikimin e një albumi të ri, i cili do të dalë 9 vjet pas albumit të fundit të JLo. U deshën nëntë vjet që JLo të vendoste të publikonte një album të ri dhe emrat e mundshëm janë zbuluar: “This Is Me… Now”, i cili do të ishte një version i përditësuar i “This Is Me …. Then” , një nga albumet e saj të parë. Ky lajm vjen përmes labelit të tij të ri, BMG.

CEO i BMG, Thomas Coesfeld, shprehu entuziazmin e tij në bashkëpunimin me Lopez dhe ekipin e saj për publikimin e këtij albumi të shumëpritur. Producentja e muzikës BMG tha:

Ne jemi të emocionuar që kemi mundësinë të punojmë me të dhe ekipin e saj për të nxjerrë albumin e saj të parë në gati një dekadë.

Cilat janë detajet e albumit të ri të JLo?

Emri i mundshëm tashmë është zbuluar dhe produksioni do të ketë 13 këngë dhe publikimi mbarëbotëror parashikohet më 25 nëntor dhe kjo nënkupton rikthimin e Jennifer në skenën muzikore, pasi albumi i fundit i Bronx Diva u publikua në vitin 2014 me Capitol Records. I regjistruar në Los Angeles gjatë vitit të kaluar, albumi premton të jetë një vitrinë e shkathtësisë dhe talentit të Lopez.