Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip

Mbretëresha Elizabeth pritet të marrë pjesë në pagëzimin e dyfishtë mbretëror!

Mbretëresha pritet të marrë pjesë në një ceremoni të përbashkët pagëzimi të shtunën teksa Princesha Eugenie dhe Zara Tindall pagëzojnë foshnjat e tyre. Monarkes iu desh të tërhiqej nga një sërë ngjarjesh publike javët e fundit, duke përfshirë një paraqitje të planifikuar në samitin e klimës Cop26 në Glasgow dhe ceremoninë e të Dielës së Përkujtimit, për shkak të një ndrydhjeje të shpinës.

Por gazeta The Sun ka raportuar se ajo po planifikon të marrë pjesë teksa kushërinjtë e dytë pagëzohen të shtunën në Berkshire. Kuptohet që ajo do të marrë një vendim ditën e sotme dhe do të konsultohet paraprakisht me mjekun e saj personal. Të tjerë të pranishëm ka të ngjarë të përfshijnë Princin William dhe Kate Middleton. Një burim mbretëror tha:

Madhëria e saj dëshiron shumë të jetë atje pasi ajo e di se sa e rëndësishme është kjo për nipërit dhe mbesat e saj. Është vendosur të jetë një rast familjar dhe një kohë festimi e vërtetë pas disa kohërave sfiduese për disa anëtarë të familjes mbretërore, duke përfshirë edhe vetë Mbretëreshën. Ajo është e prirur të marrë pjesë në një ngjarje kaq të mrekullueshme pas zhgënjimit të madh personal të mungesës së ngjarjeve përkujtimore të së dielës së kaluar.

Mendohet se nesër është hera e parë që anëtarët e familjes mbretërore do të pagëzohen së bashku. Djali i Princeshës Eugenie, August, ishte menduar të pagëzohej në korrik përpara se ngjarja të anulohej për shkak të Covid. Ai do të pagëzohet së bashku me Lucas Philip, djalin e Mike dhe Zara Tindall, i cili ka lindur në mars.