Aktualitet

Plagosje me armë zjarri në Mat, autori në kërkim!

Një zënkë për motive të dobëta në një lokal përfundoi me një të plagosur në Mat. Dy persona që ishin duke pirë pije alkoolike u konfliktuan e njëri prej tyre përdori armën e zjarrit duke plagosur tjetrin, sot rreth orës 04:30 të mëngjesit.

Tetë vetë u shoqëruan në polici. Bashkim Koçi, i cili u shpall në kërkim qëlloi shtetasin Akil Dedja. I lënduari është në spital për mjekim të specializuar e grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon veprimet me qëllim zbardhjen  dhe dokumentin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Në një tjetër zhvillim, dje u mbyt në ujërat e lumit Mat ku kishte dalë për të peshkuar, gjendet trupi i pajetë i 22-vjeçarit, Valentin Nikolli. Rrjedha e fortë e vështirësoi punën e palombarëve, por pas disa kërkimeve u arrit të gjendej.

I riu Nikolli hyri për t’u larë në ujërat e lumit, por për fat të keq nuk arriti të mbijetojë. Shokët e tij mundën ta shihnin për disa minuta dhe më pas iu humbi nga shikimi e kjo për shkak të rrjedhës se fortë të lumit.