Celebrities Gossip

Reperin Lil Nas X mirë që e zë COVID-19 por edhe tallet!

Epo reperi Lil Nas X po provon shakanë si ilaçin më të mirë pasi rezultoi pozitiv me COVID-19. Fituesi i çmimit ‘Grammy’ zbuloi se është infektuar me koronavirus të premten në një seri postimesh në rrejtin e tij social Instagram, duke e bërë të lehtë sëmundjen me disa shaka pasi konfirmoi se gjendja e tij nuk është shumë serioze.

Në një postim në rrjetin social Twitter, që tashmë është fshirë ai kishte shkruar:

Tani që jam i sigurt se nuk do të vdes nga COVID, tani do të filloj të bëj shaka paksa qesharake për ta pasur atë.

Ai më pas krahasoi variantin e omicron që përhapet me shpejtësi me B2K dhe Omarion.

Nuk jam i sigurt nëse kam pasur variantin Omarion ose Alicia Keys të COVID, por ky nuk ka qenë një udhëtim argëtues.

Lil Nas X gjithashtu përmendi diagnozën e tij COVID në një postim në Twitter duke festuar këngën e tij hit “Montero (Call Me by Your Name)” duke u futur në listën e muzikës, filmave dhe librave të preferuar të Barack Obamës për vitin 2021.

Fillova të vrapoj nëpër shtëpi nga emocioni kur e pashë këtë, pastaj u kujtova se kisha COVID-19.

Tweetet e artistit “Industry Baby” vijnë pasi ai u tërhoq nga performanca e tij në Capital FM. Jingle Bell Ball, së bashku me Coldplay, pasi anëtarët nga të dy ekipet e tyre rezultuan pozitivë për COVID-19. Reperi britanik ArrDee dhe rockeri Tom Grennan iu shtuan formacionit në mungesë të tyre.