Celebrities Music

Shfaqja e madhe e fundvitit anulohet për shkak të COVID-19!

Një tjetër ngjarje dhe shfaqje e drejtpërdrejtë është anuluar pasi rastet e COVID-19 vazhdojnë të rriten dita-ditës. Ndalesa e fundit në turneun vjetor të Jingle Ball të “iHeartRadio”, i cili ishte planifikuar për të dielën mbrëma në ‘FLA Live Arena’ në Miami, u anulua në minutën e fundit për shkak të variantit të ‘Omicron’ që po përhapet me shpejtësi.

Në një deklaratë të bërë nga iHeartRadio Y100 Jingle Ball u tha se:

Për shkak të rritjes së transmetimit të variantit të ri Covid-19 dhe për të minimizuar më tej çdo rrezik të mundshëm, si masë paraprake dhe për sigurinë e stafit, artistëve dhe të ftuarve tanë, ne kemi marrë vendimin të anulojmë. Faleminderit për mirëkuptimin tuaj.

Artistët e njohur si Doja Cat, Megan Thee Stallion, Black Eyed Peas, AJR, Saweetie, Tate McRae, Monsta X, Bazzi, Anitta dhe Dixie D’Amelio ishin planifikuar të performonin. Sidoqoftë, si Doja ashtu edhe Megan më parë u tërhoqën nga turneu i ‘Jingle Ball’ për shkak të ekspozimit ndaj COVID-19 të ekipeve të tyre ku rezultuan pozitivë.

Jonas Brothers gjithashtu u tërhoqën nga turneu. Lil Nas X dhe Coldplay gjithashtu njoftuan se po tërhiqeshin nga Jingle Bell Ball i Capital FM, pasi anëtarët nga të dy ekipet e tyre u infektuan me koronavirus. Artisti i hitit MONTERO (Call Me By Your Name), më vonë zbuloi se edhe ai rezultoi pozitiv gjithashtu, duke e lehtësuar situatën me disa shaka në Twitter.

Ndërkohë, “Saturday Night Live” u transmetua këtë fundjavë me një episod të zvogëluar për njeriun më seksi të “PEOPLE”, Paul Rudd, për herë të pestë që prezantoi shfaqjen e komedisë, duke e futur zyrtarisht atë në Five-Timers Club. Me anëtarë të kufizuar të kastit dhe pa audiencë të drejtpërdrejtë. Rastet e COVID-19 janë në rritje në Shtetet e Bashkuara dhe në mbarë botën pasi variantet ‘Delta’ dhe ‘Omicron’ vazhdojnë të përhapen me ritme të shpejta.