Celebrities Film & Tv

Zbulohet se kush aktor do të luajë rolin e Santa Clause në serialin e ri të “Disney+”!

Tim Allen është vendosur të ripërsërisë rolin e tij si Santa Claus në një seri të re të kufizuar të “Disney+”. Sipas një raporti nga “Deadline”, aktori 68-vjeçar do të jetë aktori kryesor dhe producenti ekzekutiv i serialit, i cili do të jetë një vazhdim i ekskluzivitetit të filmit të dashur të festave “The Santa Clause”.

Allen do të ribashkohet me krijuesin e “Last Man Standing”, Jack Burditt, i cili do të shërbejë si prezantues për serialin, i cili ka titullin The Santa Clause. Përveç kësaj, Burditt do të jetë producent ekzekutiv i serialit së bashku me producentët e “Last Man Standing”, Kevin Hench, Richard Baker dhe Rick Messina. Baker dhe Messina gjithashtu përfaqësojnë Timin si menaxherë përmes korporatës së tyre Messina Baker Entertainment.

Seriali i ri do të fillojë xhirimet në Los Anxhelos në mars. Filmi i parë i vitit 1994, “The Santa Clause”, pasoi babanë e divorcuar Scott Calvin (Allen), i cili aksidentalisht vret Santa Claus dhe transportohet në Polin e Veriut me djalin e tij të vogël Charlie. (Eric Lloyd) ku i thuhet se duhet të zërë vendin e Santa-s.

Allen veshi një kostum prej 35 kilogramësh, duke përfshirë proteza dhe iu nënshtrua katër orë aplikimit të grimit për të luajtur Santa Claus.

Santa Clause ishte një hit, duke fituar 189 milionë dollarë dhe krijoi dy filma në vazhdimësi “The Santa Clause 2” në vitin 2002 dhe “The Santa Clause 3: The Escape Clause” në 2006-n.

Në “The Santa Clause 2”, Calvin e pëlqen shumë rolin e tij si Santa Claus pas gjashtë vjetësh, por mëson se duhet të gjejë një grua deri në prag të Krishtlindjes ose të humbasë vendin e tij si Santa. Ai kthehet në shtëpi ku ribashkohet me Charlie-n, i cili u rendit në listën e keqe, dhe bie në dashuri me Carol Newman (Elizabeth Mitchell). Ndërsa në filmin “Santa Clause 3” Calvin u përball me Jack Frost (Martin Short) i cili bëri komplot për të marrë rolin e tij si Santa.

Një përmbledhje zyrtare për seritë e kufizuara thotë:

Në serialin e quajtur ‘Santa Clause’ të  Disney, prodhuar nga Televizioni 20, Scott Calvin (Allen) është në prag të ditëlindjes së tij të 65-të dhe kupton se nuk mund të jetë përgjithmonë Santa.

Akoma nuk është bërë asgjë gati por gjithësesi thjesht fakti që do të kemi një film të ri që do të jetë edhe vazhdim i “The Santa Clause” dhe do të jetë krijim i “Disney+” mendohet të jetë një sukses i paparë dhe fansat mezi do e presin.