Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Travel

14 aktivitete argëtuese që mund të bëni në një udhëtim me miqtë tuaj!

A ka pushime më të mira sesa ato me miqtë e ngushtë?

Ndjesia e mrekullueshme e një udhëtimi të gjatë të gjithë së bashku, teksa dëgjoni këngët tuaja të preferuara nga radio e makinës, duke parashikuar se ku mund të jetë ndalesa emocionuese e radhës. Ka kaq shumë gjëra argëtuese për të bërë në një udhëtim!

Thënë kështu, udhëtimet mund të kenë dhe gjërat e veta jo aq të mira; duke filluar nga mërzia në makinë deri te aksidentet.

E dini çfarë?

Ka disa mënyra për të siguruar që udhëtimi  juaj të  jetë i mrekullueshëm dhe plot argëtim.

Në këtë artikull, do t’ju tregojmë disa ide se si ta bëni udhëtimin sa më argëtues!

 

1. Tregonjini njëri- tjetrit shaka dhe barcaleta.

2. Luani ndonjë lojë që i përshtatet një udhëtimi ose bëjini njëri -tjetrit disa pyetje interesante.
3. Dëgjoni podcast-e
4. Bëni fotografi
5. Dokumentoni udhëtimin tuaj


6. Do të keni nevojë dhe për pak gjumë
7. Mund të hapni krahun për të parë vende interesante
8. Shikoni lindjen/perëndimin e diellit
9. Merrni ushqimin tuaj të preferuar dhe bëni një piknik


10. Bëni kamping (të paktën një natë)
11. Diskutoni planet e udhëtimit (ose dëshirat) e ardhshme
12. Flisni për një mik të përbashkët (ose miq)
13. Lëreni telefonin mënjanë (merruni me miqtë tuaj)
14. Mbështesni njëri -tjetrin