11/2023

Golashënuesit më të mirë në Europë për vitin 2023: Haaland vs Kane tani në betejë!
“Solli të shoqen dhe të dashurën…”/Skerdi Faria zbulon rastin e papritur në klinikë dhe tregon ndërhyrjet që bëjnë më shumë shqiptarët!
Shpallet data zyrtare e ceremonisë së 96-të të çmimeve Oscar!
“Akoma se kam marrë veten…”, Kiara Tito krenare për Luiz Ejllin!
Arrestohet Shefi i Kufirit në Drejtorinë e Policisë së Korçës, Stiljan Pasho!
Kush është Mariana që i theu zemrën Drake?
Zyrtare! Ja kur nis “Big Brother Vip 3”!
Shane MacGowan, pjesëtar i grupit muzikor “The Pogues”, ndërron jetë në moshën 65-vjeçare!
Vajza e Vangjel Tavos ndërron jetë, ja fjalët e Alban Skënderaj për të!
“Ti ke bërë performanca…”/ Enxhi Nasufi surprizohet nga partneri i saj në “DWTS”!
Nuk e prisnim, Eni Koçi uron për ditëlindje djalin e bashkëshortit të saj, Genc Prelvukaj!
10 artistët më të dëgjuar të Spotify për vitin 2023!
Ju njohim me ‘top 5’ hite shqiptare që kryesojnë listën e “Top Awards” këtë javë!
“Nuk duhet t’i presësh flokët sepse je shtatzanë….”, ja si përgjigjet Kiara Tito!
Nga lajmet më të bujshme deri tek dashuria e velinës për Sardi Strugaj gjithçka në PMF 30/11/2023
Sondazhi TAR/Sa dakord janë shqiptarët për marrëveshjen Itali-Shqipëri për kampin e refugjatëve?!
Google do të fshijë llogaritë joaktive që prej 1 dhjetorit 2023!
30 palestinezët që do të lirohen në shkëmbimin e shtatë të pengjeve me Izraelin! (LISTA)
Reagimet e politikanëve botërorë për vdekjen e Henry Kissinger!
Ja se ku mund ta shihni filmin “Në Kuadër të Dashurisë” të gjithë ju që jetoni jashtë Shqipërisë!
“Nëse unë do isha…”, Antonela Berisha provokon fansat!
Çfarë ndodh me Besin dhe Jonidën pas ndarjes së tyre? Skena e shkëputur nga filmi “Në Kuadër të Dashurisë”!
Shpallja e Bad Bunny si “Mbret i Popit” nga Forbes sjell reagime të ashpra për një arsye shumë të fortë!
Shoqatat e konsumatorëve padisin Metan për “praktikë të padrejtë tregtare”!
“Gjatë verës dhe në festat e fundvitit tradhtohet më shumë”, habit detektive Shkënda Lili!
Projektligji i amnistisë, ja kush përfiton zbritje të dënimit!
Financial Times rendit Mira Muratin mes 25 femrave më me ndikim për vitin 2023!
Nuk ju hap telefonin apo shpenzon para pa kriter?! Ja çfarë sinjalizon tradhtinë sipas detektives Shkënda Lili!
Edicioni kryesor informativ 30/11/2023
Morën peng 30-vjeçarin për pazare droge, Gjykata e Durrësit lë në burg tre të arrestuarit!
Metallica shihet me flamurin e Shqipërisë!
Seanca gjyqësore, Mediu: Erdha sot në respekt të gjykatës! Nuk kam qenë ndonjëherë në Gërdec
Efi Dhedhes shtatzanë? Shfaqet me bark të rrumbullakosur, ja reagimi i menjëhershëm i saj!
Gjykata ruse e shpall “ekstremiste” lëvizjen LGBT!
Ndarja nga jeta e Kissinger, Rama: Mirënjohje që më dhuruat një nga bisedat më të bukura që mbaj mend!
Cristiano Ronaldo paditet për 1 miliardë dollarë për promovim kriptovalutash!
Dëshmitari i fundit i Gërdecit: Ndiqja zbatimin e detyrave!
Detaje të reja nga vrasja në Laknas, Shefi i Komisariatit të Kamzës: Arma kallashnikov ishte pa leje…
Hamas merr përgjegjësinë për sulmin me tre viktima në Jerusalem!