sport
Dha penalltinë për PSG-në, UEFA pezullon arbitrin polak!

Penalltia e akorduar për PSG-në në minutat shtesë të ndeshjes ndaj Newcastle, ka tërbuar jo…

Shorti i Europianit, presidenti i federatës serbe: Dashtë Zoti nuk luajmë me Shqipërinë!

Në Serbi nuk duan që në Europian të përballen me Shqipërinë. Ka qenë presidenti i…

Sporti i pazakontë për të cilin stërvitet Princi George!

Nga një dhjetëvjeçar si Princi George, do të pritej më shumë entuziazëm për sportet më të…

Tyson Fury mendon pensionimin nga boksi, këtë herë përfundimisht!

Boksieri Tyson Fury mund të pensionohet dhe kjo nënkupton që ai nuk do të përballet…

Llogaritë/ Sa pikë i duhen Shqipërisë për kualifikimin në Europianin “Gjermani 2024”

Kombëtarja shqiptare e futbollit fitoi dje 3-0 kundër Çekisë në “Air Albania”, për grupin E…

“Edhe dy finale drejt ëndrrës Gjermani 2024”, Duka: Tetori më i bukur, nuk jemi në ëndërr; fitorja na përket neve!

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka iu është bashkuar mesazheve për rezultatin magjepsës…

Njeriu që ndryshoi Kombëtaren, Sylvinho: Asgjë nuk ka mbaruar, s’e prisja këtë rezultat

Kërkon t’i mbajë të tijtë me këmbë në tokë. Trajneri i Kombëtares, Sylvinho foli pas…

Ndeshja Shqipëri-Çeki, publikohen masat e policisë, në 15:00 bllokohen rrugë pranë stadiumit! S’lejohen sende të forta, tifozët në stadium

Policia e shtetit ka publikuar planin e masave për mbarëvajtjen e ndeshjes kualifikuese të Evropianit…

Tifozët çekë njihen me masat e sigurisë, Federata i fton të bëjnë edhe “turistin”: Provoni byrekun!

Shqipëria luan të enjten një nga ndeshjet më të rëndësishme në mos më e rëndësishmja…

Sherri mes tifozëve të Vllaznisë dhe Tiranës, 8 të arrestuar dhe 106 në hetim

Pas sherrit mes tifozëve të Vllaznisë dhe Tiranë, ngjarje kjo e ndodhur në rrugën e…

David Beckham ka qenë në “depresion të thellë” pas kartonit të kuq në Kupën e Botës

Victoria Beckham ka thënë se presioni që e ka përjetuar David Beckham pasi i është…

Armand Duka zgjidhet zëvendëspresident i UEFA-s

Armand Duka do të jetë zëvendëspresident i UEFA-s, në një mandat 4-vjeçar. Informacioni vjen nga…

Shqipëria 3 medalje në Kampionatin Ballkanik të Karatesë në Tiranë

Kjo fundjavë ka ulur siparin e Kampionatit Ballkanik të Karatesë për të rritur dhe veteranë…

“Futbolli në Holandë duhet të mbyllet”, Van Basten shpërthen pas trazirave në Amsterdam

Derbi i madh holandez mes Ajaxit dhe Feyenoordit nuk përfundoi, pasi u ndal në minutën…

“Magjiku” Muçi, mes kandidatëve për më të mirin e javës në Europë

Ernest Muçi përjetoi një të enjte të paharrueshme. Sulmuesi i talentuar i kombëtares shqiptare, shënoi…

UEFA Europa League dhe Conference League/Ballkani nis rrugëtimin e dytë në grupe, në fushë dhe disa lojtarë kuqezi

Mbrëmjen e sotme nis UEFA Europa League dhe Conference League me një sezon të ri…

Pesë ndryshimet e Shqipërisë në pesë ndeshjet e Sylvinhos si kuqezi

Nuk ka dyshim që kombëtarja e Shqipërisë ka përjetuar një transformim rrënjësor nën drejtimin e…

Lewandowski e pranon: Të Bayerni isha makineri, tani ndihem më njerëzor

Robert Lewandowski nuk po kalon momentin më të mirë para portës. Fillimi i tij në…

Botërori i peshëngritjes/ Erkand Qerimaj në pesë më të mirët e botës, Briken Calja një pozicion më poshtë!

Peshëngritësit Briken Calja dhe Erkand Qerimaj nuk kanë mundur t’i japin medalje Shqipërisë, në Botërorin…

Policia shoqëron ekipin e Polonisë në Tiranë, plani i masave për ndeshjen e Kombëtares! Rrugët që bllokohen në kryeqytet dhe sendet e ndaluara

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan nesër kundër Polonisë, në kuadër të grupit E kualifikues për…

Euro 2024/Finalja e sezonit kundër Polonisë, Sylvinho në dilemë për titullarët; largohet Laçi

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan nesër në 20:45 kundër Polonisë në “Air Albania”. Sfida e…

Nesër Shqipëri-Poloni në ‘Air Albania’, Balla mbledh strukturat lë porositë: Asnjë huligan në stadium

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka mbajtur një takim me strukturat e policisë së shtetit…

Euro 2024/Shqipëria merr një pikë të vlefshme ndaj Republikës Çeke; del e dyta në grup

Shqipëria ka arritur të marrë një pikë tjetër në Pragë, pasi ndeshja Çeki-Shqipëri përfundoi në…

Avantazhi i Çekisë zgjat 9 minuta, Nedim Bajrami barazon me një ‘perlë’ nga jashtë zone!

Nedim Bajrami shënoi një supergol në ndeshjen ndaj Republikës Çeke, duke barazuar rezultatin në 1-1….

Shqipëri-Çeki, Sylvinho ul në stol Balliun dhe Uzunin, Asllani nga minuta e parë! Tifozët ‘zjarr’ në Pragë

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan sot në Pragë në orën 20:45 kundër Çekisë vendase, me…

Kuqezinjtë ndeshje kontrolli/ Plotësohet grupi me 4 lojtarët e fundit

Pasditen e së hënës lojtarët e kombëtares shqiptare zbritën të plotë nën drejtimin e trajnerit…

Euro 2024, Cikalleshi dhe Bajrami: Në fushë do dalin burrat; Sylvinho na ka ndihmuar psikologjikisht, nuk humbasim me Çekinë

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të luajë me Republikën Çeke më datën 7 shtator në…

Ju prezantojmë me lojtarin me numrin më të madh të trofeve të fituar në botë…

Lionel Messi është bërë lojtari me më së shumti trofe të fituar në historinë e…

Van Basten “ironizon” Ronaldon: Nëse do luaja 38 vjeç, do të isha më i mirë se ai

Ish sulmuesi i Holandës Marko Van Basten, në një komunikat për mediat, ka komentuar futbollistët…

Huliganët e futbollit, tifozë me lidhje me krimin dhe politikën/ Cilët janë më të rrezikshmit në rajon

Fenomeni i ‘Ultras’, me bandat e mirë organizuara mbështetësish që arrinin dhunë ekstreme, nisi në…

Pësoi aksident të tmerrshëm, portieri spanjoll lë spitalin pas 82 ditësh

Lajm i mirë nga Spanja rreth situatës së portierit Sergio Rico. E përditshmja madrilène “Marca”…

​“Kur bëjmë shqiponjën, të gjithë e dinë se kush jemi”, Rashica flet si lojtar i Beshiktashit

Sulmuesi kosovar Milot Rashica i është bashkuar skuadrës së madhe turke, Beshiktash nga Norwich City…

Italia pa trajner, federata vë në “fushëbetejë” Spallettin me Conte

Roberto Mancini, në mënyrë të befasishme, i ka dhënë fund eksperiencës së tij pesëvjeçare në…

Serie A rikthehet në DigitAlb! Kampionati italian nis në 19 gusht

Ëndrra e çdo të apasionuari pas sportit, çdo tifozi pa përjashtim, tashmë është realitet me…

E paprecedentë/ Vuri në dyshim transferimin e Lionel Messit, Inter Miami i anulon kontratën

Inter Miami në SHBA ka ndërprerë kontratën me portierin Nick Marsman disa javë pasi ai…

Dukej e pabesueshme, ja kërkesa që Interi i bën Egnatias për miqësoren e gushtit

Inter Milano-Egnatia Rrogozhinë, kjo do të jetë një prej ndeshjet e luksit të klubit shqiptarë…

Mbi litar mes 2 kullave për 185 metra, rekordi i ri vjen nga atleti Jaan Roose!

Të kalosh mbi litar duke ruajtur ekuilibrin, është sfidë më vete. Por kur litari, është…

Sot maratona në Pogradec, policia ndan planin e masave! Ja akset rrugore që do të bllokohen

Policia ka ndarë planin e masave për këtë aktivitet. Nyja që lidh Qarkun e Korçës…

Vendos goli i Mba, Partizani fiton me vështirësi dhe gafë në Conference League! Llogaritë mbeten të hapura

Partizani ia doli të fitojë 0-1 në Andorra kundër Atletic D’Escaldes, për ndeshjen e parë…