Sport sport

Njeriu që ndryshoi Kombëtaren, Sylvinho: Asgjë nuk ka mbaruar, s’e prisja këtë rezultat

Kërkon t’i mbajë të tijtë me këmbë në tokë. Trajneri i Kombëtares, Sylvinho foli pas ndeshjes që Shqipëria fitoi 3-0 kundër Çekisë në “Air Albania”.

“Falenderoj të gjithë që erdhën në stadium. Nuk ishin 22 mijë por ishin më shumë. Sa i takon garës ishte një skuadër e fortë fizikisht por kemi bërë një ndeshje të shkëlqyer.

A kishit menduar që do të fitonit me 3 gola?

Ne punojmë për të fituar. Rezultati nuk pritet. Ata janë një skuadër shumë e fortë. Ky është një grup që bëhet i fortë çdo ditë e më shumë. Por është karaktaristikë e futbollistëve, Uzuni, Seferi, e të tjerë që duan të sulmojnë.

Sa përqind jemi në Europian?

Kemi bërë një hap të rëndësishëm por nuk ka mbaruar asgjë. Ndeshja është e rëndësishme dhe fitorja shumë e rëndësishme. Do shohim në nëntor. Unë u them gjithmonë lojtarëve që nuk jemi 11 lojtarë por 23. Po ndërtojmë gjithcka shumë të rëndësishme. Kemi rrugë për të bërë por deri tani po ecën mirë.

Ju falenderoj shumë për besimin. Unë iu them gjithmonë lojtarëve që nuk jemi 11, por jemi 23.

Ne po ndërtojmë diçka shumë të rëndësishme. Mungon akoma shumë rrugë, por deri tani kemi bërë gjëra shumë të rëndësishme. Jam i kënaqur me gjithçka.

Asani, Bajrami, Seferi, Uzuni, janë lojtarë që marrin qendrën dhe godasin portën. Kemi edhe shumë lojtarë të tjerë shumë të mirë që gjuajnë nga distanca, si Laçi, etj.

Duhet të presim sepse kemi edhe dy ndeshje të tjera. Të shikojmë dhe sa pikë do marrim”, tha trajneri.