Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Fashion Gossip

Fustanet e guximshme të yjeve të Hollywood-it që kanë hyrë në histori!

Ndonjëherë të famshmëve u pëlqen që me vetëdije të plotë të trondisin publikun me paraqitjen e tyre dhe të jenë të paharrueshëm duke zgjedhur një ngjyrë të pazakontë ose veshje të guximshme siç bëri Jennifer Lopez me fustanin e saj të gjelbër në Grammy në vitin 2000.

Por J.Lo nuk ka qenë e vetmja! Ndërkaq, njihuni me disa veshje të tjera të guximshme të të famshmëve që padyshim kanë hyrë në histori.

1. Princeshë Diana dhe fustani i saj prej mëndafshi i hollë dhe i gjatë/”Met Gala”-1996.

2. Lizzy Gardiner dhe fustani i saj i “kartës së kreditit”/1995.

3. Priyanka Chopra dhe veshja e saj epike në “Met Gala”.

4. Cardi B dhe veshja e saj si e dalë nga guaska në Grammy/2019.

5. Madonna dhe veshja e saj e guximshme për “MTV Video Music Awards”/1984.

 

6. Cher dhe fustani i saj i zi/ Oscar-1988.

7. Gwyneth Paltrow dhe fustani i saj i cilësuar skandaloz/Oscar-2002.

8. Lara Flynn Boyle dhe veshja e saj prej balerinë/2003.

9. Halle Berry dhe veshja e saj e shkëlqyeshme për një film të James Bond.

10. Barbra Streisand dhe veshja e saj e tejdukshme/Oscar-1969.

11. Kim Basinger/Oscar-1990.

12. Rihanna dhe veshja e saj tepër zbuluese/2011.

13. Zendaya/2020.

Ndërkaq, rikujtojmë se ky muaj ka qenë i mbushur plot sfilata dhe modë! Duhet të përmendim se Java e Modës në New York dhe Londër ka mbaruar tashmë, por nuk mbeti me kaq pasi ajo e Milanos sapo ka filluar dhe sigurisht nuk mund të mungojë Java e Modës në Paris. Shumë modele, influencera, editorë apo personazhe të ndryshëm kanë pushtuar rrugët e kryeqytetit italian të modës për të parë se çfarë të rejash kanë sjellë stilistët më të njohur në Itali këtë sezon.