Celebrities Gossip

Kate Middleton po tenton t’i ngjasojë Princeshë Dianës, ja çfarë thotë ekspertja mbretërore!

Kate Middleton, Dukeshës së Kembrixhit i është kërkuar që të mos përpiqet të jetë si Princesha Diana, nga një eksperte mbretërore. Ngjashmëritë mes dyshes u theksuan nga shumë fansa mbretërorë në internet pasi u shfaq një foto e pa parë më parë e Princeshës së Uellsit. Portreti, i realizuar nga fotografi i nderuar David Bailey në vitin 1988, kapi një profil anësor bardh e zi të princeshës.

Ajo ka pozuar me një fustan saten me një sup, i cili është kombinuar me një vath loti teksa shikonte nga larg. Kjo është krahasuar me disa nga portretet e publikuara të Kate në ditëlindjen e saj të 40-të në fillim të këtij viti, ku edhe ajo mund të shihet e veshur me një fustan të ngjashëm dhe duke mos parë nga kamera.

Biografja mbretërore Angela Levin postoi në Twitter për të ndarë mendimet e saj për krahasimet që po bëhen nga fansat mbretërorë, duke thënë se Dukesha nuk ka nevojë të imitojë Dianën. Ajo shkroi:

Unë mendoj se Catherine, Dukesha e Kembrixhit duhet të qëndrojë në të qenit vetvetja. Ajo nuk ka nevojë të përpiqet të jetë dikush tjetër duke përfshirë Dianën. Ajo është e mrekullueshme siç është.

Tweet-i ngjalli diskutime mes fansave mbretërorë, të cilët nxituan të ndajnë gjithashtu mendimet e tyre. Një person tha:

Unë as që mendoj se ajo po përpiqet të jetë Diana, nuk shoh ndonjë ngjashmëri të madhe me Dianën, përveç faktit që ato janë të dyja të bukura dhe të sjellshme.