Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Politikë

Mbyllet votimi i PD për kandidatët për deputetë në Kukës, reagon Bardhi

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, ka përgëzuar përmbylljen me sukses të procesit të votimit për kandidatët për deputetë në Kukës, Has e Tropojë. Bardhi tha se është i entuziazmuar për pjesmarrjen në votime me rreth 70%. “Teksa rilindja dhe Edi Rama vendosën me hile të propozojnë mbylljen e listave, demokratët e hapën procesin duke përfshirë gjithë anëtarësinë”, shkruan Bardhi.

‘Partia Demokratike nisi sot procesin e votimit nga anëtarësia të kandidatëve për deputetë, në degët e Kukësit, Hasit dhe Tropojës. Entuziasmi dhe pjesëmarrja masive, tregon se demokratët janë gati për ndryshimin që po vjen, janë gati ta shpëtojnë vendin nga kriza e thellë ku ndodhet prej qeverisjes së korruptuar dhe të papërgjegjshme të Edi Ramës. Diferenca mes nesh po bëhet çdo ditë e më e qartë.

Teksa rilindja dhe Edi Rama vendosën në fund me hile të propozojnë mbylljen e listave, pra ku elitat e saj të ndjenjura e të zhytura në përfitime e të kapura nga krimi, të mbijetojnë sërish, demokratët e hapën procesin duke përfshirë gjithë anëtarësinë që në nisje të përzgjedhjes së kandidatëve. Ne kemi një plan për qytetarët, për t’ua dhënë pushtetin atyre. Kjo duke nisur brenda familjes sonë. PD do të përfaqësohet me më të mirët, me kredenciale të larta e që kanë besimin e publikut. Politikë dhe qeverisje pa lidhje me krimin, me personaliete me integritet. FITORE”. –ka thënë Bardhi.