Celebrities Gossip

Pasi festoi 96-vjetorin e saj, Mbretëresha Elizabeth kthehet në Kështjellën Windsor!

Mbretëresha u largua nga shtëpia në fermë në pronën e saj në Sandringham në Norfolk sot ndërsa u kthye në Kështjellën Windsor. Madhëria e saj u largua nga Wood Farm me një Range Rover rreth orës 11:30 para se të fluturonte për në Windsor me një helikopter Sikorsky S-76C nga një ekip i familjes mbretërore të quajtur The Queen’s Helicopter Flight.

Ajo u pa në sediljen e pasme të një Range Rover teksa po largohej me shofer nga shtëpia e fermës me pesë dhoma gjumi, e cila ishte shtëpia e pensionit të burrit të saj të ndjerë, Princit Philip, i cili vdiq në prill të vitit të kaluar.

Monarkja mbërriti në Sandringham javën e kaluar për të kaluar privatisht ditëlindjen e saj të 96-të, dhe gjatë ditëve të fundit ajo është parë duke vizituar stallat e saj në pronë me menaxherin e saj të garave John Warren. Nuk ka pasur angazhime publike për ditëlindjen e saj, por do të ketë festime për ditëlindjen e saj zyrtare dhe Jubileun Platinum në qershor.

Kjo vjen ndërsa djali i Mbretëreshës Princi Edward dhe gruaja e tij Sophie, kontesha e Wessex kryejnë një turne në Shën Lucia dhe Antigua dhe Barbuda në Karaibe për të shënuar vitin e saj jubilar. Nipi i saj Princi William dhe gruaja e tij Kate Middleton shkuan gjithashtu në turne në Karaibe muajin e kaluar në një udhëtim në Belize, Xhamajka dhe Bahamas, përsëri për të festuar Jubileun e saj Platinum.