Celebrities Gossip Showbiz

Shakira bën një postim të ëmbël për fitoren e Gerard Pique!

Shakira e përshëndeti partnerin e saj Gerard Pique si qendërmbrojtësin më të mirë në botë pasi legjenda spanjolle ndihmoi Barcelonën të fitonte në një lojë të rëndësishme ndaj Real Madrid. Rezultati zgjati ecurinë e fitoreve të Barcelonës në La Liga në pesë ndeshje dhe ruajti rekordin e tyre të pamposhtur në vitin 2022.

Xavi ka bërë një rrugë të gjatë për të adresuar mangësitë në mbrojtje, të cilat ishin të zakonshme në kohën e paraardhësit të tij, Ronald Koeman. Pique ka qenë qendror në këtë ringjallje dhe ka rindezur formën e tij më të mirë pas një numri sezonesh të trazuara në Camp Nou. Ai ka bërë 35 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon dhe ishte i kënaqur që mbajti portën e pastër kundër Real Madrid.

Kishte shqetësime për gjendjen fizike të Pique-s pasi ai u largua pak më shumë se një orë në ndeshjen e mëparshme të Barcelonës në La Liga, një fitore 4-0 ndaj Osasuna, por ai ishte në gjendje të paraqitej në fitoren e 16-të të Ligës së Evropës të së enjtes ndaj Galatasaray-t si dhe El. Klasike. Një orë pas ndeshjes, Shakira i bëri një nderim të shkëlqyeshëm partnerit të saj që luajti përmes barrierës së dhimbjes me heroizëm dhe vendosi ekipin e tij të parin. Ajo shkroi:

Gerard nuk do të më lejojë t’i them këto gjëra publikisht. Por vetëm ai me heroizmin e tij mund të luajë kështu, duke kapërcyer çdo dëmtim apo dhimbje dhe gjithmonë duke dhënë më të mirën e tij. Nuk është sepse ai është burri im, por ai është qendërmbrojtësi më i mirë në botë!