Celebrities Showbiz

Vajza e Eminem dëshmon se është fansja e tij më e madhe në “Spotify”!

Hailie Jade Scott Mathers, vajza biologjike e fituesit 15 herë të çmimeve “Grammy”, Eminem, tregoi se ajo ishte fansja e tij më e madhe në një video të postuar në profilin e saj në TikTok këtë të mërkurë. Influencuesja e njohur e “Viral Nation” postoi një video të saj duke njoftuar se:

Artisti juaj më i mirë ishte Eminem. Ju ishit në 3% më të mirë të dëgjuesve të tyre këtë vit.

Në TikTok-in e saj, Hailie sinkronizoi yllin e “The Real Housewives of Potomac”, Wendy Osefo, e cila e pyet nëse është një fanse e Nicki Minaj, në episodin e 8 nëntorit të “The Wendy Williams Show”. Mathers e vazhdoi këtë me një mbishkrim:

Mendoj se babai im është çmendur.

@hailie_jade_

top 3% 💀

♬ original sound – Hailie Jade

Hailie, vazhdon të promovojë  bashkëpunimet e saj me markat më të njohura si: “Chateau Ste.Veraria Michelle”, “PUMA Women” dhe “Morphe Cosmetics”. Mathers është në lidhje me ekzekutivin e një kompanie menaxhimi hetimesh në Michigan, Evan McClintock që nga viti 2016.

Më 30 korrik, nëna e saj Kimberly Scott Mathers, u dërgua me urgjencë në spital pasi piu disa pilula dhe dëmtoi veten një ditë pas funeralit të nënës së saj Kathleen Sluck. Kjo ishte përpjekja e dytë e 46-vjeçares për vetëvrasje, pasi e përplasi me qëllim makinën e saj në një shtyllë telefoni në tetor të vitit 2015. Eminem u divorcua dy herë nga e dashura e tij e shkollës së mesme Lincoln, në vitin 2001 dhe në vitin 2006, pas më pak se tre vite martesë së bashku.

Rikujtojmë se, vajza e reperit të famshëm, Eminem, Hailie Jade Mathers ka postuar një video në rrjetin e saj social TikTok, “before-after” pra para dhe pas grimit dhe të gjithë fansave i ngelën sytë te ngjashmëria e madhe që ajo ka me babain e saj.