Celebrities Gossip Showbiz

Will Smith poston video duke kërcyer me të, ndjekësit i urojnë ditëlindjen e mamasë!

Fansat e Will Smith e pëlqyen postimin e tij të fundit në rrjetet sociale pasi aktori postoi një video të ëmbël duke kërcyer me mamanë e tij në ditëlindjen e saj. Ylli 53-vjeçar festoi ditëlindjen e 85-të të nënës Caroline Bright me një xhiro të vogël në këngën “I Wanna Dance With Somebody” të Whitney Houston.

Will ndau klipin emocionues në llogarinë e tij në Instagram dhe mori mbi 2.6 milionë pëlqime deri të mërkurën në mëngjes. Dyshja u mbajtën për dore teksa këndonin refrenin e këngës hit. Bright tregoi lëvizjet e saj mbresëlënëse teksa kishte veshur një fund të bardhë me një zbukurim me lule. Will kishte veshur një palë pantallona dhe një këmishë polo rozë me jakë të bardhë.

85 Sot! Gëzuar ditëlindjen, mami. Le të kërcejmë përgjatë rrugës sonë deri në 100.

Personazhet e famshme kanë nxituar për të uruar ditëlindjen, me Jamie Foxx që ka shkruar:

Gëzuar ditëlindjen mami!

Adym Evans shkroi:

Duke dërguar emocione të mira dhe duke i uruar një ditëlindje të veçantë mamasë suaj!

Jay Shetty shkroi gjithashtu:

Ajo është një shpirt kaq i ëmbël. Gëzuar ditëlindjen.

Miku i Will për një kohë të gjatë, DJ Jazzy Jeff ishte gjithashtu i gatshëm për të dërguar një mesazh, duke shkruar:

Gëzuar ditëlindjen mami!

Will publikoi kujtimet e tij në nëntor dhe u hap sinqerisht për jetën e tij teksa rritej.