Horoskopi Lifestyle

3 shenjat e horoskopit që janë shpirti binjak i Peshqve sipas astrologut Lupe Terrones!

Peshqve ëndërrimtarë të udhëhequr nga Neptuni i pëlqen të jenë të dashuruar. Për ata që kanë ditëlindje nga 19 shkurti deri më 20 mars, astrologjia thotë se ka të ngjarë të kenë një zemër të madhe, do të dashurohen me shikim të parë dhe do të qëndrojnë në marrëdhënie shumë kohë duke shpresuar për më të mirën. Por kërkimi për një shpirt binjak mund të jetë i mbushur me shumë ulje-ngritje. Për fat të mirë, yjet mund të na drejtojnë në drejtimin e duhur.

Sipas astrologut Lupe Terrones, ka tri shenja të zodiakut që kanë më shumë gjasa të jenë binjakët e shpirtit të Peshqve.

Në zemër, Peshqit duan princin ose princeshën simpatike si në filma. Me kalimin e moshës, ata i nënshtrohen realitetit të jetës dhe janë të kënaqur për sa kohë që dikush i tyre i veçantë ndonjëherë ëndërron me zemrën e tyre.

Si një nga shenjat më artistike të zodiakut, shenjat e Peshqve kanë nevojë për një partner që i frymëzon dhe mbështet ëndrrat e tyre. Ata janë gjithashtu një shenjë shumë shpirtërore, kështu që ata gjithashtu kërkojnë atë “dozë magjie” në një marrëdhënie.

Nëse marrëdhënia u ofron atyre mundësi të bollshme që të ëndërrojnë pa shqetësime praktike, ata do të jenë besnikërisht mirënjohës, gjë që ndonjëherë mund të jetë e vështirë të arrihet me një shenjë të ndryshueshme si Peshqit.

Njihuni ndërkaq me tri shenjat e zodiakut që ka shumë të ngjarë të jenë binjakët e shpirtit të Peshqve, sipas Terrones:

1.Demi (20 Prill – 20 Maj)

 

2.Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

 

3.Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

 

Ndaluni për një moment dhe zbuloni arsyet pse njerëzit dashurohen me ju, sipas shenjës së zodiakut duke klikuar në këtë link.