Show News
‘Billboard Hot 100’ këtë javë kryesohet nga këto ‘top 5’ hite!

Billboard Hot 100 është tabela standarde e regjistrimeve të industrisë muzikore në Shtetet e Bashkuara…

Për herë të dytë në histori, një rekord prej 3 personash kanë përfunduar një nga garat më të vështira në botë!

Për herë të dytë në historinë e garës, tre atletë rekord kanë përfunduar Maratona rraskapitëse…

Më parë cilësoheshin si gay, ndërsa sot Luizi ka sjellë si trend flokët ngjyrë platin tek meshkujt. Vserlo: “Më ka sjellë mbështetje nga publiku”!

Në emisionin “Lancio” ishte i ftuar këngëtari, Kejdi Dërvishi, ose ndryshe siç njihet me emrin…

Rikthimi i mirëmenduar i Gresa Gjocera, këngëtarja zbulon projektet e saj të reja!

Këngëtarja Gresa Gjocera ka sjellë këngën e saj më të re, një baladë shumë e…

100 ditë në një strukturë të vendosur 22 metra nën det, profesori synon Guinness-in!

Një profesor i Universitetit të Floridës Jugore ka kaluar 16 ditët e fundit në një…

Tifozja më jetëgjatë e futbollit, njihuni me 90-vjeçaren Alicia Barreiro Grana!

Në moshën 90-vjeçare, ajo është tifozja më jetëgjatë e skuadrës së Celta Vigos. Alicia Barreiro…

Guxim të tillë paçit të gjithë, burri nga Anglia bën tatuazh në këmbë atletet e tij të preferuara!

Njerëzit bëjnë tatuazhe për një mori arsyesh. Pavarësisht nëse është për të përkujtuar dikë, ose…

Thënia e Ditës 20/03/2023 – Wake Me Up

Nëse dita juaj nis herët, Top Albania Radio e nis bashkë me ju. Çdo ditë…

Fjala e Ditës 20/03/2023 – Wake Me Up

Nëse dita juaj nis herët, Top Albania Radio e nis bashkë me ju. Çdo ditë…

Mësuesja e cila u kërkon nxënësve të hanë insekte nëse duan të marrin nota të larta!

Një mësuese e një shkolle në Utah të Amerikës është kritikuar ashpër pasi u zbulua…

Këmbimi Valutor 20/03/2023 – Wake Me Up

Nëse dita juaj nis herët, Top Albania Radio e nis bashkë me ju. Çdo ditë…

Dea Mishel flet per lidhjen e saj përpara “BBV2”!

Big Brother VIP Live nga shtëpia në Top Albania Radio rikthehet këtë të diel, emisioni…

Olta ironizon keq Fotininë dhe lojën e saj në “BBV Live nga Shtëpia”!

Big Brother VIP Live nga shtëpia në Top Albania Radio rikthehet këtë të diel, emisioni…

“Nuk do na shikoni…”, Keisi flet për distancimin nga Kristi në “BBV Live nga Shtëpia”!

Big Brother VIP Live nga shtëpia në Top Albania Radio rikthehet këtë të diel, emisioni…

“Mbrëmë për herë të parë…”, Olta flet për eleminim e Armaldos në “BBV Live nga Shtëpia”!

Big Brother VIP Live nga shtëpia në Top Albania Radio rikthehet këtë të diel, emisioni…

BBV-Live nga Shtëpia/Kristi flet për Keisin, Kiara i sjell shembullin e lidhjes me Luizin!

Big Brother Vip Live nga Shtëpia në Top Albania Radio e zhvendos vëmendjen te Kristi…

Pse u afrua me Oltën në fillim? Qetsori përgjigjet në “BBV Live nga Shtëpia”!

Big Brother VIP Live nga shtëpia në Top Albania Radio rikthehet këtë të diel, emisioni…

BBV Live nga Shtëpia: Olta-Qetësorit: Gënjeshtar!/Molla e sherrit, Maestro!

Në Top Albania Radio rikthehet me diskutim të zjarrtë Big Brother Vip Live nga Shtëpia…

“Selected By” vjen sonte me muzikën e përzgjedhur nga Dori DJ!

Siç e keni zbuluar edhe më parë në Top Albania Radio, “Selected By” është një…

Pse një fotograf i kafshëve të egra bëri 40,000 foto për të kapur këta zogj të jashtëzakonshëm?!

Fotografi amerikan Tim Laman ishte në pellgun e Orinokos të Venezuelës duke kërkuar për ibis…

Tost me krimba të kuq? Taco me akrepa? Ja cila është menuja e një prej restoranteve më të mira të Amerikës!

Tamales akrepi të bëra me çokollatë dhe ananas, tostada me krimba të kuq (chiniquile), palcë…

Zbulohen shkëmbinj “plastikë” në një ishull brazilian!

Në një ishull vullkanik Trindade në Brazil janë zbuluar gurë me përmbajtje plastike. Kjo ka…

Mickey Mouse feston Vitin e Ri Persian dhe iranianët janë më të emocionuar se kurrë!

Me pranverën afër, iranianët kudo që janë duke u përgatitur për Vitin e Ri Persian…

Magnetet dekorative dëmtojnë frigoriferin?! Flasin ekspertët!

Suveniret që sjellim nga udhëtimet tona përfundojnë gjithmonë në derën e frigoriferit. Ka njerëz që…

8 gra, 7 të dashura dhe 107 fëmijë, njihuni me David Zakayo!

Pasi bëri martesën e tij të parë në vitin 1987, David Zakayo tha se nuk…

Prej 71 vitesh ka prezantuar në Radio, 85-vjeçarja futet në librin e rekordeve Guinness!

Një gruaje nga Teksasi, karriera e së cilës në radio zgjati më shumë se 71…

Zbuloni se si ushqeheshin fëmijët para kohës moderne!

Në çdo treg ka mijëra lloje të ndryshme ushqimesh për fëmijët. Ushqimet e gatshme për…

Rrezikon të mbesë pa banorë, fshati në Zvicër vjen me ofertën e tundueshme për të gjithë ju!

Një fshat në Zvicër ka vendosur të japë 56 mijë euro për ata që dëshirojnë…

Sapunë i prodhuar nga qumështi i saj i gjirit, e reja nga SHBA krijon biznesin më të pazakontë!

Një grua me banim në shtetin e Ohajos, SHBA është bërë e famshme, pasi deri…

Një planet midis Marsit dhe Jupiterit do të zhdukte jetën në Tokë?!

Nëse do të kishte pasur një planet midis Marsit dhe Jupiterit, ai do të mund…

Në klasifikimin e kësaj jave, Spotify kryesohet nga këto ‘top 5’ këngë!

Në këtë episod dinamik, do të dëgjoni këngët të cilat qëndrojnë në krye të klasifikimeve…

Alban Kondi sqaron një herë e mirë ‘gojët e liga’: Kënga e Armaldos në “BBV” nuk është e vjedhur!

I ftuar në emisionin “Live From Tirana” ka qenë kantautori i famshëm Alban Kondi, një…

Thënia e Ditës 17/03/2023 – Wake Me Up

Nëse dita juaj nis herët, Top Albania Radio e nis bashkë me ju. Çdo ditë…

Fjala e Ditës 17/03/2023 – Wake Me Up

Nëse dita juaj nis herët, Top Albania Radio e nis bashkë me ju. Çdo ditë…

Këmbimi Valutor 17/03/2023 – Wake Me Up

Nëse dita juaj nis herët, Top Albania Radio e nis bashkë me ju. Çdo ditë…

‘Top Awards’ këtë javë kryesohet nga këto ‘top 5’ hite shqiptare!

The Top List është klasifikimi i 100 këngëve më të mira të artistëve tuaj të…

Sa duhen ekspozuar fëmijët ndaj “BBV”/Valentina Telhaj: “Probabiliteti i lartë për t’u prekur nga probleme të shëndetit mendor”!

E ftuar nëpërmjet një lidhje telefonike për “Live From Tirana” ka qenë psikologia Valentina Telhaj….

Thënia e Ditës 16/03/2023 – Wake Me Up

Nëse dita juaj nis herët, Top Albania Radio e nis bashkë me ju. Çdo ditë…

Fjala e Ditës 16/03/2023 – Wake Me Up

Nëse dita juaj nis herët, Top Albania Radio e nis bashkë me ju. Çdo ditë…