Celebrities Gossip Showbiz

Çfarë ka ndodhur këtë javë nga showbiz-i?! Zbuloni të rejat e fundit!

Zbuloni disa nga ngjarjet më të bujshme në rrjet të javës që lamë pas…

1. Tatuazhet e reja të Angelina Jolie janë zbuluar dhe nuk është ajo çfarë spekuluan fillimisht fansat. Aktorja dhe regjisorja 48-vjeçare vizitoi artistin e njohur të tatuazheve z. K për të bërë dy tatuazhe të vogla në pjesën e brendshme të gishtave të mesit. Fotot e Jolie nga paparacët të bëra në fillim të kësaj jave tani tregojnë se tatuazhet nuk janë një mesazh i drejtpërdrejtë për ish-bashkëshortin e saj. Ato janë kamë të vogla të krijuara për t’u dukur sikur po e shpojnë lëkurën e saj. Fituesja e Oscarit ka qenë një adhuruese prej kohësh e simboleve të mprehta dhe ka koleksionin e saj të gjerë të thikave.

2. Është publikuar së fundmi traileri i parë i “Superpower”, dokumentari i Sean Penn për luftën në Ukrainë, i bashkëdrejtuar nga Penn dhe Aaron Kaufman. Traileri tregon se si Penn u ‘zu në befasi’ nga pushtimi, pasi kishte synuar të bënte një film për udhëtimin e Volodymyr Zelenskyt nga aktori komik për t’u bërë president i vendit. “Superpower” përfshin skenat me Zelensky në Kiev, kur bombat e para u hodhën në qytet nga forcat ruse në shkurt 2022. “Superpower” do të shfaqet premierë më 18 shtator në Paramount+.

3. Pas divorcit nga Sam Asghari vetëm disa javë më parë, Britney Spears kërkon të pajtohet me babain e saj të larguar Jamie Spears. Spears po kalon një moment tjetër të vështirë dhe për këtë arsye po synon të forcojë familjen e saj për të përballuar sfidën më të fundit në jetën e saj. Lajmi vjen nga TMZ që pretendon se ajo dëshiron të lërë pas vetes historinë e keqe me të atin. Kujtojmë se Britney donte që babai i saj të futej në burg për konservatorin e saj, por duket se ajo dëshiron t’i rregullojë gjërat tani. Babai i saj është i sëmurë, diçka për të cilën ajo është në dijeni.

4. Kantautori Post Malone është dobësuar shumë dhe është dukur fantastik në çdo koncert që është shfaqur së fundmi. Ngjarjet publike gjithashtu e kanë treguar atë të veshur me kostume dhe duke shijuar jetën e tij si yll i muzikës. Në pak vite, Post Malone u dobësua rreth 30 kg dhe ai ndau sekretin e tij të madh me Joe Rogan. Gjatë një prej podkasteve të tij, komediani ftoi Post Malone në të njëjtat data që ai do të luante një koncert në Austin, TX. Rogan e konsideron Malone një mik të mirë dhe madje ndoqi koncertin e tij pas episodit të podcast-it. Gjithçka që duhej të bënte Post Malone ishte të pakësonte pjesën më të madhe të marrjes së sheqerit nga pirja e diçkaje që nuk ishte e dobishme për shëndetin e tij. Po flasim për pijen me gaz, e cila ishte pjesë e dietës së rregullt të këngëtarit.

5. Jennifer Aniston pozoi për kopertinën e Wall Street Journal dhe pranoi në një intervistë se “do të bëjë pothuajse çdo gjë për t’u dukur e re, duke përfshirë një trajtim të lëkurës me një përbërës të pazakontë. Aktorja e njohur ka rrëfyer se një estetiste i ka sugjeruar një trajtim fytyre me spermë salmon, gjë që i ka zgjuar kureshtjen. Edhe pse Aniston provoi përbërësin shpikës, ajo nuk është e sigurt nëse funksionoi. Sperma e salmonit është shpallur si përbërësi tjetër i domosdoshëm i bukurisë koreane dhe po reklamohet në banjat mjekësore, duke premtuar se do të prodhojë më shumë kolagjen, do të rrisë qarkullimin e qelizave dhe do të përmirësojë pigmentimin dhe inflamacionin.