Horoskopi

Çfarë kanë parashikuar yjet për muajin qershor për secilën shenjë?!

Ky është horoskopi për muajin qershor. Mërkuri do të jetë në prapavijë deri në 22 Qershor, kështu që tregoni kujdes dhe mos ndërmerrni hapa të guximshëm. Megjithatë, gjërat do të ndryshojnë shumë shpejt, ndaj nuk ka nevojë për panik. Më tej njihuni me parashikimin e horoskopit per 12 shenjat.

Dashi

Ndërsa ka të ngjarë të keni shumë ide dhe mendime të reja interesante këtë muaj, Dash, do të ishte një gjë e mençur të ngadalësoni, të merrni mendime nga të tjerët dhe të prisni para se të niseni në një territor të ri. Mërkuri do të jetë në prapavijë deri në 22 Qershor, gjë që mund të shkaktojë konfuzione për ju rreth çështjeve të komunikimit. Përkundër kësaj, një përparim arrin me eklipsin diellor në datë 10. Ju mund të kuptoni se është pothuajse koha për të filluar një moment historik për të shkruar, folur, reklamuar ose projekt të mediave sociale. Është e qartë që ju keni një mesazh shumë të rëndësishëm për të shpallur. Nëse mund të prisni deri në fund të muajit, do të jeni të lumtur që e bëtë këtë.
Sundimtari juaj Mars ngjitet në fron duke filluar nga 11 Qershori, duke sjellë pasion dhe eksitim në jetën tuaj të dashurisë dhe punët krijuese. Bëhuni gati për argëtim dhe aventurë në javët në vazhdim. Kjo është një kohë veçanërisht e mbarë për të gjetur dashuri të re, nëse jeni beqarë, ose për t’i bërë gjërat përsëri pikante në lidhjen tuaj aktuale. Çështjet e fertilitetit gjithashtu mund të përmirësohen. Nëse bëni pjesë në fushën artistike, mund të punoni me një kryevepër të re që do të bëhet mjaft e suksesshme. Për të përfunduar muajin, një Hënë e plotë në shtëpinë tuaj të dhjetë diellore arrin në datë 24. Kjo Hënë e fuqishme sjell një rritje në jetën tuaj profesionale, ndoshta në formën e një promovimi, situate të favorshme, arritje ose oferte të re pune me një firmë konkurruese. Arrini sa më lart tani sepse mund ta shihni emrin tuaj në qendër të vëmendjes.
Data me fat gjatë muajit: 4, 10, 24
Data sfiduese: 14, 20, 23

Demi

Konfuzioni rreth çështjeve financiare ka të ngjarë të ndodhë gjatë pjesës më të madhe të muajit. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të rishikuar shpenzimet dhe buxhetin tuaj, si dhe për t’u siguruar që e dini saktësisht se ku po shkojnë të gjitha të ardhurat tuaja të fituara me vështirësi. Përkundër një pasigurie të mundshme, një eklips diellor në të njëjtën zonë të fitimit të parave ndodh në datë 10. Kjo ka të ngjarë t’ju sjellë një ngritje në detyrë, ofertë të re pune ose klient fitimprurës. Ky është një moment i destinuar për të parë më shumë bollëk dhe prosperitet. Nëse jeni i vetëpunësuar, rrisni normat tuaja. Mos kini frikë të jeni në vëzhgim të një punëdhënësi me pagë më të mirë.
Duke filluar nga 11 Qershori, me gjasë do të jeni veçanërisht të zënë me çështjet e shtëpisë ose familjes. Kjo mund të jetë në formën e një lëvizjeje, rinovimi ose ndërhyrjeje për të ndihmuar një pjesëtar të familjes. Qershori përfundon me një Hënë të plotë në sektorin tuaj të zgjerimit më datë 24. Kjo mund të sjellë një kulm në një çështje akademike, mediatike, botuese ose ndërkombëtare. Disa prej jush mund të zbulojnë se po mësoni më shumë për botën ndërsa fluturoni në drejtime të reja tani. Mos qëndroni në zonën tuaj të rehatisë. Është koha të argëtoheni!
Data me fat gjatë muajit: 3, 10, 13
Data sfiduese: 14, 22, 24

Binjakët

Përqafoni erën e ndryshimit, Binjak, sepse ky muaj do të ndihet sikur po bëni dy hapa përpara dhe një hap prapa. Kjo është për shkak se po kaloni një ndryshim të destinuar në këtë kohë. Sidoqoftë, planeti juaj sundimtar Mërkuri, për fat të keq po shkon në ciklin e tij të prapavijës në këtë kohë. Ju mund të ndiheni sikur e gjithë jeta juaj është në pritje! Ky në të vërtetë mund të jetë një bekim, sepse ju jep një mundësi për të reflektuar mbi përparimin tuaj, të rishikoni planet tuaja dhe të merrni një rrugë të re për të marrë atë që doni.
Një eklips diellor i fuqishëm bie në shenjën tuaj të zodiakut edhe këtë muaj, duke hapur një portë të hapur për ju në 10 Qershor. Ju jeni duke e rikrijuar veten dhe po shfaqeni si feniks tani. Kjo gjithashtu mund të pastrojë rrugën për ju që të nisni një udhëtim të ri ndërsa ndiqni një shpresë dhe ëndërr të përzemërt. Gjatë 11 Qershorit, do ju ndizet një zjarr për përpjekjet e lidhura me komunikimin për javët në vazhdim. Gjithashtu, më 20 qershor, ju do të qëndroni në qendër të vëmendjes, por ka të ngjarë të riorganizoni qëllimet tuaja profesionale.
Një Hënë e plotë e mbyll muajin në datë 24 Qershor. Kjo Hënë mund t’ju detyrojë të vlerësoni bilancin në një marrëdhënie të rëndësishme, si dhe të nxisë ardhjen e një shume të madhe parash në formën e një shpërblimi, shlyerjeje, kontrolli të familjes ose miratimit të huasë.
Data me fat gjatë muajit: 3, 4, 10
Data sfiduese: 13, 14, 22

Gaforrja

Ëndrrat tuaja kanë të ngjarë të jenë shumë intensive këtë muaj, Gaforre. Kjo është një periudhë kur ju mund të dëgjoni intuitën tuaj, veçanërisht në lidhje me situatat dhe marrëdhëniet e kaluara. Ndërsa mund të ndiheni pak më të shqetësuar, kjo periudhë mund të jetë një bekim për ju që të rishikoni shëndetin tuaj mendor. Eklipsi diellor që ndodh më 10 Qershor gjithashtu thekson këtë zonë, dhe disa Gaforre mund të zbulojnë se kanë energji për të lëvizur drejt lënies pas të së kaluarës. Nëse jeni duke përpunuar trauma ose dëshironi të kërkoni këshillat e një terapisti, këshilltari ose shëruesi, mund t’ja dilni mbanë tani.
Ju do të vazhdoni të ndiheni pak të ndezur deri në datë në 11 Qershor dhe, ndërsa kjo normalisht do të ishte një shtysë e madhe për të vazhduar me të gjitha planet tuaja, duke qenë jashtë ritmit Mërkuri mund të shkaktojë probleme me çdo gjë të nisur tani. Me fokusin në sektorin tuaj të financave në 11 Qershor, do të zbuloni se mendja juaj është veçanërisht e përqendruar te paratë. Shpenzimet tuaja ka shumë të ngjarë të shpërthejnë, por gjithashtu mund të keni një mundësi të madhe për të amplifikuar edhe të ardhurat tuaja. Në muajin që vjen, përqafoni synimet dhe përpjekjet tuaja personale dhe vendoseni veten në vend të parë.
Sidoqoftë, partneriteti do të jetë fokusi juaj kryesor pasi një Hënë e plotë arrin një rritje në 24 Qershor. Ju mund të merrni një vendim të rëndësishëm në lidhje me partnerin tuaj në biznes ose dashuri.
Data me fat gjatë muajit: 11, 13, 21
Data sfiduese: 10, 14, 23

Luani

Planeti Mars hyn në shenjën tuaj të zodiakut në datë 11, duke ju sjellë fuqinë e zjarrtë që aq shumë e dëshironi. Në javët në vazhdim, jo vetëm që do të ndiheni më me energji, por gjithashtu mund të shtyheni përpara me shpejtësi për të trajtuar qasje të reja ngazëllyese. Përdorni këtë energji për të dominuar dhe vendosur modelet që dëshironi të shihni të rriten në dy vitet e ardhshme. Mërkuri del nga prapavija në 22 Qershor, kështu që ndaloni së vepruari çështje me rëndësi të mëdha deri pas asaj kohe. Një Hënë e plotë vezullon në datë 24 të muajit. Kjo Hënë vë në pah sektorin tuaj të produktivitetit, që ka të ngjarë të sjellë një kulm në një çështje punësimi ose qëllimi të fitnesit. Disa Luanë mund t’i japin fund një pune dhe të lëvizin drejt një tjetre, ndërsa të tjerët mund të jenë veçanërisht të zënë me një projekt të rëndësishëm. Nëse jeni i papunë, mund të merrni një ofertë të re në këtë kohë. Gjithashtu, nëse keni qenë gati për kohën e duhur për të rigjeneruar dietën tuaj dhe planin e ushtrimeve, tani është koha e përkryer për ju që ta bëni këtë.
Data me fat gjatë muajit: 10, 15, 24
Data sfiduese: 12, 13, 14

Virgjëresha

Me sundimtarin tuaj Mërkurin në një cikël prapavije këtë muaj, ju me siguri po ndiheni sikur e gjithë jeta juaj është në pritje tani. Ju gjithashtu mund të ndieni një konfuzion të madh rreth çështjeve profesionale dhe ambicieve tuaja. Megjithatë, kjo nuk duhet të tregojë probleme të mëdha. Mund të tregojë se ndërsa mund të ketë disa vonesa dhe pengesa, ju mund ta përdorni këtë periudhë për të rishikuar planet tuaja dhe për të rregulluar qëllimet tuaja. Sidoqoftë, një eklips diellor arrin më 10 Qershor, duke treguar se një ngjarje e destinuar në karrierën tuaj ka ardhur. Kjo mund të jetë një ofertë e re për punë, një rritje në detyrë, një arritje emocionuese, ose përndryshe shtysë për të ndryshuar rrugën tuaj krejtësisht. Dhe për shkak se është një eklips diellor, fillimet e reja janë të garantuara. Por nëse mund të përmbaheni duke marrë një vendim deri pasi Mërkuri të dale nga cikli i tij i prapavijës, do të jeni të kënaqur që e bëtë këtë.
Marsi i zjarrtë mbetet në sektorin tuaj të miqësive deri në 11 Qershor, duke treguar ndoshta një periudhë shoqërore mjaft festive. Argëtohuni dhe zgjeroni rrjetin tuaj ndërsa synoni limite të reja. Jupiteri ka sjellë bekime në marrëdhënien tuaj që herët, por po fillon një periudhë pushimi më 20 Qershor. Kjo mund t’ju ndihmojë të përdorni një qasje të butë për të përmirësuar qasjet tuaja ekzistuese. Për të përfunduar muajin, një Hënë e plotë shfaqet në datë 24. Kjo nxjerr në pah dashurinë, kreativitetin dhe pjellorinë dhe mund të sjellë një ngjarje verbuese dhe romantike ose shansin për të hapur zemrën tuaj.
Data me fat gjatë muajit: 10, 21, 23
Data sfiduese: 14, 22, 24

 

Peshorja

Ju po mendoni për horizonte të reja këtë muaj, Peshore. Kjo periudhë mund t’ju ndihmojë të rishikoni progresin tuaj dhe të dyndeni mbi fatin tuaj që ju pret përpara. Ju mund të jeni duke reflektuar mjaft nga e kaluara, veçanërisht nga mësimet e vjetra, praktikat shpirtërore dhe trashëgimitë që formuan atë që ju jeni tani. Eklipsi diellor më 10 Qershor mund t’ju çojë drejt një një drejtimi të ri, duke hapur mendjen dhe perspektivën tuaj për botën. Në një nivel më të zakonshëm, ky eklips mund të sjellë një nxitje të destinuar për ju rreth një përpjekje akademike, mediatike ose udhëtimi.
Përgatituni për një kohë të mirë këtë muaj duke filluar nga data 11 Qershor. Me siguri do të dëgjoni nga shumë miq në javët në vazhdim, si dhe do të merrni pjesë në disa ngjarje të paharrueshme. Ju me siguri do të doni të zgjeroni rrethin tuaj. E njëjta periudhë mund të sjellë edhe disa momente historike të jetës tuaj, prandaj drejtohuni drejt shpresave dhe ëndrrave tuaja më të shenjta. Më 22 Qershor do të shihni se ritmi i jetës do të rritet. Muaji përfundon me një Hënë të plotë që vë në pah sektorin tuaj të shtëpisë në datë 24 Qershor. Kjo mund të sjellë një ndryshim në një çështje të shtëpisë ose familjes, siç është dëshira për të lëvizur ose për të rregulluar hapësirën tuaj. Nëse një prind ose anëtar i familjes ka nevojë për ndihmë në këtë kohë, bëni atë që mundeni.
Data me fat gjatë muajit: 18, 19, 23
Data sfiduese: 14, 16, 24

Akrepi

Me Diellin dhe Mërkurin në sektorin tuaj të intimitetit, ju po debatoni qartë për nevojat dhe dëshirat tuaja në një marrëdhënie. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të qenë të prekshëm dhe për të diskutuar hapur ndjenjat tuaja me një partner për të përmirësuar raportin tuaj. Eklipsi diellor më 10 Qershor mund të sjellë një shtysë për ta zhvendosur lidhjen tuaj në drejtimin e duhur. E njëjta Hënë mund të shkaktojë gjithashtu ardhjen e një shume të madhe parash, ndoshta në formën e një kredie, kapitali sipërmarrës ose shlyerjeje.
Gjithashtu, Jupiteri në sektorin tuaj të dashurisë së vërtetë ka sjellë bekime dhe optimizëm në zemrën tuaj që prej 13 Majit. Ai vendoset në një fazë prapavije duke filluar nga data 20, por mos u shqetësoni. Ju akoma do të shijoni bekimet e tij deri më 28 Korrik. Për të përfunduar muajin, një Hënë e plotë në sektorin tuaj të komunikimit shfaqet në datë 24. Kjo tregon që keni një mesazh thellësisht të rëndësishëm që jeni gati ta transmetoni në botë. Kjo mund të jetë kulmi i një përpjekje të rëndësishme për të shkruar, folur ose reklamuar dhe ka të ngjarë të sjellë një kontratë për nënshkrimin tuaj.
Data me fat gjatë muajit: 20, 21, 23
Data sfiduese: 10, 14, 22

Shigetari

Përgatituni të përqendroheni gjerësisht në bashkimin dhe partneritetet, Shigjetar. Me Diellin dhe Mërkurin, ju jeni plotësisht i përqëndruar në biznes ose dashuri. Sidoqoftë, mund të vëreni se po përjetoni ndonjë komunikim të gabuar mes jush dhe partnerit tuaj. Kjo gjithashtu mund të shfaqet kur ndiheni të konfliktuar ose të pasigurt se ku qëndroni ju të dy. Një eklips diellor në të njëjtin sektor ndodh në 10 Qershor, duke shpërthyer dyert për fazën tjetër në marrëdhënien tuaj. Shumë prej jush do të vendosin se është koha për të bërë plane afatgjata së bashku, të tilla si të bashkëjetojnë, të fejohen ose të martohen. Nëse mendoni se nuk jeni në bashkimin e duhur, kjo mund të sigurojë shtysën për t’ju ridrejtuar tek një person më i mirë. Duhet ta përdorni këtë energji për të tërhequr dikë me potencial serioz. Dhe nëse mund të prisni të bëni ndonjë njoftim ose vendim zyrtar deri pas datës 22, do të jeni të kënaqur që e bëtë këtë.
Jupiteri hyn në një fazë prapavije edhe këtë muaj, duke filluar nga data 20 në sektorin tuaj të familjes. Kjo mund t’ju ndihmojë të rishikoni planet në shtëpinë tuaj dhe jetën familjare. E fundit që duhet të theksohet është një Hënë e plotë që zhvillohet në 24 Qershor. Kjo mund të sjellë më shumë para në rrugën tuaj në formën e një rritjeje, pune të re ose klient fitimprurës.
Data me fat gjatë muajit: 3, 23, 24
Data sfiduese: 10, 14, 20

Bricjapi

Ky muaj mund të ndihet pak intensiv, Bricjap. Ndërsa Dielli dhe Mërkuri lëvizin nëpër sektorin tuaj të produktivitetit, ju mund të kuptoni se vëmendja juaj është shumë e përqendruar në punësimin tuaj. Sidoqoftë, deri më 22 Qershor, mund të shkaktohen konfuzione në punë, vonesa në projektet e punës, apo edhe një orar më të zgjatur nga sa shpresonit. Eklipsi diellor në të njëjtën zonë në datë 10 ka të ngjarë të sjellë shumë më tepër në rrugën tuaj, megjithatë, bëhuni gati të dëgjoni lajme të rëndësishme. Kjo mund të jetë ardhja e një pune të re, një klient i qëndrueshëm ose disa projekteve të rëndësishme që janë caktuar në emrin tuaj. Nëse mund të prisni të nënshkruani kontrata derisa Mërkuri të dalë nga prapavija, do të keni një kuptim më të qartë të asaj që gjithçka përfshin.
Deri në 11 Qershor, do të punoni me dikë drejt qëllimeve tuaja. Ju mund të ndjeni dëshirën për t’u bashkuar me dikë. Në javët në vazhdim, ju mund të shijoni më shumë sensualitet dhe seksualitet me atë që doni. Sidoqoftë, një nga javët më të rëndësishme të vitit arrin me Hënën e plotë në 24 Qershor. Ju do të shihni se sa larg keni arritur në gjashtë muajt e kaluar dhe ka të ngjarë të shihni një qëllim kryesor tani të arritshëm.
Data me fat gjatë muajit: 3, 13, 24
Data sfiduese: 14, 22, 23

Ujori

Qershori është një muaj i veçantë për ju, Ujor. Dielli dhe Mërkuri kalojnë shumë kohë në sektorin tuaj të të rekreacionit dhe romancës, kështu që mund të prisni të përjetoni shumë kënaqësi. Sidoqoftë, ju mund të ndiheni të hutuar ose duke përjetuar moskomunikim rreth çështjeve krijuese, pjellorisë ose takimeve. Data 10 Qershor hap një portë për ju që mund të bëjë që zemra juaj të mbushet plot. Beqarët tani mund të takojnë një shpirt binjak. Nëse jeni një shpirt artistik, mund ta gjeni veten duke analizuar muzën tuaj tani.
Mars hyn në sektorin tuaj të partneritetit në 11 Qershor, duke sjellë më shumë erëza dhe energji në marrëdhëniet tuaja të përkushtuara. Punoni si ekip për t’u rritur. Nëse mund të prisni deri pas 22 Qershorit, për të bërë zyrtarisht marrëveshje, do të jeni të lumtur që e bëtë. Data 20 ju ndihmon të vlerësoni se ku qëndroni financiarisht në javët në vijim. Kurseni për të ndërtuar folenë tuaj. E fundit për të shënuar është një Hënë e plotë më 24 Qershor. Kjo Hënë mund t’ju inkurajojë të pushoni, të qëndroni shtrirë dhe të rimbusheni me energji. Dëgjoni trupin dhe shpirtin tuaj.
Data me fat gjatë muajit: 3, 10, 23
Data sfiduese: 14, 22, 24

 

Peshqit

Këtë muaj është e qartë se do të shihni ndërrime përreth shtëpisë dhe çështjeve të familjes, qoftë në formën e lëvizjes ose rregullimit të hapësirës tuaj të jetesës ose ndërhyrjes për të ndihmuar një prind. Ju mund të shihni disa konfuzione në lidhje me planet që ecin përpara. Ky cikël vazhdon deri më 22 Qershor. Një eklips diellor shfaqet në këtë zonë në datë 10, megjithatë, duke sjellë një fillim të ri për t’ju nisur në një drejtim të ri në lidhje me të njëjtat çështje. Përdoreni këtë shtysë për të shkuar përpara, por bëni më të mirën tuaj që të mos merrni ndonjë vendim të rëndësishëm.
Marsi vazhdon të ngrohë sektorin tuaj të rekreacionit dhe romancës deri më 11 Qershor, prandaj sigurohuni që të gjeni kohë për argëtim. Peshqit beqarë duhet t’a përdorin këtë energji për t’u karikuar dhe për të gjetur mundësi të reja. Në 20 Qershor mund të rishikoni qëllimet tuaja dhe se si dëshironi të shihni se jeta juaj lulëzon në vitin 2022. Muaji përfundon me një Hënë të plotë në 24 Qershor. Kjo mund të sjellë një ngjarje emocionuese në rrugën tuaj kur të jeni në gjendje të zgjeroni rrjetin tuaj personal dhe profesional.
Data me fat gjatë muajit: 21, 23, 24
Data sfiduese: 10, 13, 14