Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Aktualitet

Djaloshi shqiptar “pushton” ekranin gjigand të “Times Square” në New York!

Nuk ndodh shpesh që portretin e një shqiptari ta shohim që të ekspozohet në ekranin më të famshëm në botë, atë të ‘Times Squere’, i cili ndodhet në New York të SHBA-së.

Brenda këtij ekrani gjigand kemi parë yjet tona të muzikës si; Rita Orën, Bebe Rexhën apo edhe Dua Lipën.

Por mes protagonistësh, këtë herë ka qenë pikërisht edhe fotoja e Leon Arifit, vogëlushit me Sindoromën Down, i cili shfaq në ekranin gjigand së bashku me aktivisten, Fjolla Rraci.

Në imazhin e ekspozuar në “Times Square”, Leoni, shihet i buzëqeshur dhe plot jetë përkrah, aktivistes, Fjolla Rraci, e cila në mënyrë vullnetare të prekurit nga sindroma “down” dhe ata me autizëm.

Lajmin e ka ndarë vetë Fjolla në rrjetin e saj social në Facebook, duke shkruar se kjo fotografi e ka zbukuruar qytetin e New York-ut.

‘Leon, kjo foto është bë në shkollë, aty ku çdo ditë të lume t’u të mësuar ty, unë kam mësuar prej teje! Sot e ke hijeshu Neë York-un e mu ma ki hijeshu jetën vite ma parë!! Shtese: Sa herë flasim në telefon të lutna mos me më harru, sot po të lutna prapë.’- shkruan ajo.