Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST

Author: Alen Xhelili

Vijon “furtuna” në Policinë e Shtetit/ Emërohen drejtuesit e rinj të disa komisariateve në Qarkun e Tiranës (Emrat)
Shembja e shtëpive te “5 Maji”, Nënkryetari i PD Rushaj pranë banorëve: Nesër i bëj kërkesë KLSH-së.
Shtrenjtohet kafeja në baret e Tiranës! Klientët paguajnë dhe largohen, asnjë ankesë!
Shtohet numri i personave të helmuar në Krujë/ Mbi 500 banorë me të vjella, dhimbje barku e diarre.
Autoritetet belge thyejnë aplikacionin “Sky”, zbulohen mesazhet e koduara të trafikantëve të dyshuar të drogës për disa vite.
Vaksinimi/ Rama publikon mesazhin e aktorit Reshat Arbana: T’i mbrojmë ata që duam nga transmetimi i këtij virusi.
Fotoja e babait sirian dhe djalit pa gjymtyrë përloti rrjetin dhe u vlerësua si “Fotoja e Vitit”.
Parashikimi i motit/ Diell dhe temperatura deri në 20 gradë!
Basha i “kthehet” keq Berishës: po mundohet të marrë partinë peng, nuk ka asnjë fuqi për të thirrur institucionet e partisë.
Ekipi i boksit të Kosovës nuk u lejua të hyjë në Serbi/ Shqipëria paralajmëron tërheqjen nga kampionati.
Ceno Klosi do të jetë drejtori i ri i Përgjithshëm i Tatimeve, zëvendëson në këtë post Delina Ibrahimajn.
ARRSH mbyll ‘pushimin e shoferit’ e njohur edhe si ‘zona e vdekjes’/ Banorët në protestë, bllokojnë për 20 minuta autostradën Lushnje-Fier.
“Një herë marins, gjithë jetën marins”, video virale ku ish-marinsi çarmatos grabitësin me një lëvizje të vetme!
Përplasën me makinë motorin e policisë, 1 i vdekur dhe 6 të plagosur nga përleshja e përgjakshme në Greqi.
Moska reagon për shpalljen “non grata” nga Kosova të diplomatëve të saj, thotë se nuk e njeh pavarësinë e Kosovës e për pasojë edhe vendimet e saj.
E shtuna vjen me shi dhe ulje temperaturash/ Parashikimi i motit për Shqipërinë dhe Kosovën!
Gjobë 150 mijë franga dhe një ndeshje pa tifozë/ FIFA dënon Shqipërinë për incidentet gjatë ndeshjes Shqipëri – Poloni.
Satelitët shqiptarë në hapësirë, Ministrja nuk di të thotë sa është buxheti për blerjen e tyre, Berisha i quan “Arnaut 1”.
Jo vetëm Bashën, Berisha “kërcënon” edhe Ramën, i bën thirrje demokratëve për protesta madhështore.
Mesazhi i jashtëzakonshëm i Barack Obama për Merkel: Falë teje Europa u ka mbijetuar stuhive, bota të ka një borxh të madh!
8 viktima dhe 594 raste të reja nga koronavirusi/ 140 pacientë marrin trajtim në spitalet COVID.
Miratohet projekt-buxheti i vitit 2022/ Rriten pagat për mësuesit dhe mjekët nga korriku i vitit të ardhshëm.
Lejon qyetarët të mbjellin deri në 4 bimë kanabisi në shtëpi/ Ky është shteti i parë Evropian që do të lejojë kultivimin e marijuanës.
Presidentja e Kosovës,Vjosa Osmani shpall “non grata” dy zyrtarë rus, Osmani: Kanë kërcënuar sigurinë kombëtare.
FMN deklaroi se Shqipëria ka rritjen më të lartë të vdekjeve shtesë në Europë, Vasili: Qeveria ka kryer një krim shtetëror.
Talebanët i presin kokën volejbollistes së ekipit kombëtar.
“Shqipëria i ka plotësuar kushtet”, Soreca i dorëzon Ramës progres-raportin e KE: Konferenca të mbahet sa më shpejt.
Integrimi në BE, Rama flet pas raportit të KE: nuk jemi gati për tu anëtarësuar por për të hapur negociatat, po!
Policia aksion antidrogë në Lezhë me urdhër të SPAK, lëshohen 20 urdhër-arreste, dyshohet edhe për policë të arrestuar.
Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot dhe ditët në vijim.
Ministri taliban që SHBA-të e konsiderojnë terrorist, lavdëron “kamikazët” dh iu premton toka familjarëve.
“Shqipëria meriton të ulet në tryezën e bisedimeve me BE-në brenda këtij viti”, Ministrja Xhaçka: flet pas progres raportit të KE-së.
PD dorëzon nesër në Kuvend 3 amendamentet për Kushtetutën, Bardhi: Kemi pasur bisedime me ndërkombëtarët.
Nënshkruhet memorandumi i bashkëpunimit për Korridorin 8, Balluku: Do t’i shërbejë gjithë Ballkanit Perëndimor, reagon edhe Balla.
PD e akuzoi se është përfshirë në aferën e gazit të Albpetrol/ Gjiknuri i përgjigjet: “idiotë të dobishëm” kompania nuk ka shitur ndonjëherë gaz.
Trefishohen shifrat e COVID-19 në vendin tonë. Ne 24 orët e fundit janë regjistruar 616 raste të reja dhe 12 humbje jete.
Vdekja e 4 turistëve rusë në Qerret/ Mikesha e tyre shton misterin: U tronditëm, ata vdiqën menjëherë, as nuk lëvizën.
Në Maqedoninë e Veriut u mbyllën votimet në orën 19:30, nis numërimi i votave, pjesëmarrja 50%.
Përfundon votimi në Kosovë dhe nis numërimi i votave/ Exit Poll-et e para: 11 komuna pa fitues, do të shkojnë në balotazh.