Celebrities Fashion Gossip Magazine

Edhe Kylie Jenner po eksperimenton me trendin e momentit ‘luksin e qetë’!

Kylie Jenner ka dalë mrekullisht nga fundjava e pushimeve duke u dukur thjeshtë dhe bukur. Stili i saj në Paris është shumë larg pamjes së saj të zakonshme dhe shumë më e relaksuar. Duket se Sofia Richie Grainge-ifikim i Kylie nuk do të ndalet së shpejti.

Jenner zakonisht pëlqen të veshë fustane me prerje provokuese, ngjyra dhe modele të forta, rripa, kapëse dhe aplikime dhe këmisha mjaft transparente. Megjithatë, teksa shëtiste nëpër Qytetin e Dritave, ajo zgjodhi një pamje neutrale, rinore që mund të ishte…në të vërtetë disi komode?

Së pari, ajo hëngri drekën me një fustan të zi, i cili, ndonëse i prerë, shfaqte një fund mjaft të gjerë sa të mos shqetësohesh për plasaritjen e ndezur kur përkulesh. Më pas ajo u shfaq me një fustan elegant të bardhë nga marka Chanel. Ajo e vazhdoi këtë me një fustan tjetër, këtë herë në të bardhë, të cilin nuk do të mund ta mbaja kurrë kaq të pastër.

Ndoshta kjo dukuri është një përpjekje për t’u dukur më “normale” përballë reagimeve të shtuara kundër stilit provokues të të famshmëve. Rikujkojmë se, në trailerin e ri të sezonit 3 për “The Kardashians”, miliarderja Kylie Jenner ka shprehur keqardhjen sa i përket ndryshimeve në fytyrën dhe trupin e saj. “Të gjithë ne duhet të flasim më seriozisht për standardet e bukurisë që po vendosim”, u thotë 25-vjeçarja motrave të saj. Më pas ajo thotë se nuk dëshiron që vajza e saj 5-vjeçare, Stormi, të ndjekë hapat e saj kur bëhet fjalë për procedurat estetike.