Horoskopi Lifestyle Love & Sex

Na thoni shenjën e horoskopit t’ju themi mashkullin tuaj ideal!

Dashi

Gratë e Dashit vlerësojnë burrat që janë në gjendje të bëhen shoku i tyre më i mirë. Prandaj, ato përpiqen të dallojnë tek një partner meritat që manifestohen në komunikim. Në veçanti vlerësohen një sens i humorit, inteligjencës, naivitetit dhe elokuencës.

Demi

Gratë Dem janë të prirura për një kontradiktë interesante në kërkesat e tyre. Nga njëra anë, ato nuk dëshirojnë të zgjedhin një person i cili do ta kufizonte disi lirinë e tyre. Ky duhet të jetë mjeshtri i jetës së saj, i aftë jo vetëm për të planifikuar, por edhe për të zbatuar plane, pa u këshilluar me askënd. Ky tipar i karakterit i kënaq gratë e Demit.

Binjakët

Gratë Binjake vlerësojnë lirinë në të gjitha manifestimet e saj. Vetëm kur plakemi, koncepti i “lirisë” transformohet gradualisht për Binjakët dhe në moshë të re gratë Binjake zgjedhin burra që mund të befasojnë me shakatë e tyre.

Gaforrja

Për gratë e Gaforres, opsioni më i mirë është një person i besueshëm dhe i qetë. Ato tërhiqen në mënyrë të pavetëdijshme nga kjo. Aventurierë, guximtarë dhe shokë të gëzuar janë të gjithë ata njerëz nga të cilët Gaforret përpiqen të qëndrojnë larg. Ato duan stabilitet dhe besueshmëri dhe për këtë arsye një burrë me të cilin një grua e tillë do të jetë e lumtur është shumë shpesh një mik, koleg ose i njohur nga një prej miqve të tyre.

Luani

Gruaja e Luanit është mjaft e vështirë për t’u kënaqur. Në të gjithë lavdinë e saj, ajo është duke e mohuar njeriun dhe ajo që me të vërtetë mund të shkrijë zemrën e saj është një njeri i jashtëzakonshëm në kuptimin e plotë të fjalës. Është mjaft e vështirë të befasosh një grua Luan.

Virgjëresha

Virgjëresha kërkon, para së gjithash, personin i cili është në gjendje të kundërshtojë natyrën e saj praktike dhe aktive. Ajo interesohet për një person të prekshëm, të prirur ndaj emocioneve të tepërta. Kjo është për shkak të tendencës natyrore të Virgjëreshës për të mbrojtur, kujdesur dhe ndonjëherë mësuar të dashurin e saj. Është mjaft e vështirë të dominosh në një marrëdhënie me një njeri me vullnet të fortë, por me një njeri të dobët është më lehtë të zbatohet.

Peshorja

Gruaja Peshore, si një njohëse e vërtetë e gjithçkaje që është e bukur dhe sublime, dashurohet me ata burra që arrijnë ta kënaqin. Para së gjithash, këto janë personalitete të forta, energjike që dëshirojnë t’i ndiqni dhe mbështetni. Gruaja Peshore është e aftë të admirojë një person që bën një përshtypje të fortë.

Akrepi

Gruaja Akrep, pavarësisht seksualitetit dhe magnetizmit të saj natyror, ka nevojë për një marrëdhënie të veçantë, mbase me një theks më të madh në vlerat e saj shpirtërore. Prandaj, ajo kërkon një njeri që është në gjendje të depërtojë thellë në botën e tij të brendshme. Ky duhet të jetë një person i cili do të mbështesë në kohë të vështira dhe nëse është e nevojshme, do të gënjejë, duke thënë se ai kishte të drejtë në disa situata, edhe nëse ai është plotësisht i gabuar.

Shigjetari

Gratë Shigjetar kërkojnë kapitenin e tyre përmes një teleskopi për të shkuar në kërkim të aventurës me të. Ajo është kryesisht e interesuar për burra që janë në gjendje të lidhen me jetën, janë të interesuar për aventura, mund të bëhen së pari shoku i saj më i mirë dhe vetëm atëherë burri ose i dashuri.

Bricjapi

Gratë Bricjap interesohen për burra entuziastë, të aftë për të bërë diçka. Bricjapët nuk pranojnë njerëz joaktivë, por aktiviteti i tepruar u shkakton hutim dhe acarim. Bilanci i përsosur është një burrë që ka punët e tij dhe mund t’i kushtojë vëmendje gruas Bricjap vetëm kur të dy janë mjaft të lirë.

Ujori

Ato janë shumë kërkuese ndaj partnerëve të tyre. Gjëja më e pazakontë këtu është se kjo saktësi nuk është aspak e qëndrueshme, kërkesat e grave Ujor mund të ndryshojnë vazhdimisht. Nga njëra anë, një grua e tillë mund të dëshirojë një burrë inteligjent, një tregimtar interesant, i angazhuar në shkencë apo art, por në të njëjtën kohë të humbasë një partner mendjelehtë me të cilin ishte shumë më e lehtë për të të gjente një gjuhë të përbashkët.

Peshqit

Nuk është aspak sekret që Peshqit janë një nga shenjat më të diskutueshme të zodiakut. Gratë e Peshqve nuk janë unike në preferencat e tyre. Kjo krijon disa vështirësi në përshkrimin e llojit të burrave që Peshqit i shohin më tërheqës. Disa njerëz vlerësojnë tek burrat qëndrueshmërinë e pozicioneve të jetës, vendosmërinë dhe organizimin. Lloji ideal i tyre është një person me vetëbesim.