Celebrities Gossip Love & Sex Showbiz

Në një lidhje me shoqen e partneres së Pique?! Neymar ngre dyshimet sërish…

Lidhjet, dashuria dhe çdo ndryshim në jetët e lojtarëve profesionistë të futbollit gjithmonë ofrojnë shumë materiale për faqet e mediave online dhe qarkullojnë shumë thashetheme. Nëse ka një emër që nuk është kurrë shumë larg titujve të lajmeve, është ai i Neymar.

Futbollisti brazilian, i cili luajti për Barcelonën për katër sezone, e ka shijuar jetën në qytet dhe kthehet gjithmonë kur mundet. Në fakt, djali i tij Davi Luca jeton atje, kështu që Neymar ka gjithmonë një justifikim të mirë për ta vizituar dhe hera e fundit që ai u pa atje ishte disa javë më parë, kur klubi i tij i ri, skuadra saudite Al-Hilal, i dha atij disa ditë pushim.

Neymar ka përfituar nga qëndrimi i tij në kryeqytetin katalanas për të dalë edhe për të marrë pjesë edhe në festa. Kjo pasi braziliani, pak ditë pasi u bë baba për herë të dytë, u kap nga gazetarët nga afër me një vajzë të re.

Ditë më vonë, Jordi Martin nxori në dritë detaje në ‘Amor y fuego’ për identitetin e vajzës që ishte me Neymar. Të shumtë janë habitur kur mësuan se vajza në fjalë është ish-kolege e Clara Chia-s, partnerja aktuale e mikut të tij Gerard Pique.

Ajo quhet Carola Gil dhe përveçse ish-bashkëpunëtore e Chia-s, ajo është shoqja më e mirë e këngëtares Tini Stoessel. Sipas tij, Gil dhe Chia do të ishin takuar kur punonin si kamariere në një klub nate. Ai ka shpjeguar më tej se:

Ata janë takuar prej shumë muajsh, Carola ka udhëtuar disa herë në Paris për të qenë me Neymar. Madje ajo ishte në ditëlindjen e tij.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Carola Gil (@carollagill)