Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Lifestyle

Nëse keni lindur në këto data, urime pasi keni shumë mundësi që të bëheni i suksesshëm!

Së fundmi studiuesit e MyHeritage hulumtuan se kur kishin lindur një mijë fitues të çmimeve prestigjioze, për të zbuluar ditëlindjet që ka shumë të ngjarë që të sjellin sukses. Çmimet e përmendura ishin “Grammy”, “Oscars”, kampionatet botërore, “Globi i Artë”, “Pulitzer”, “Nobel”, “Çmimet Booker”, “Palma e Artë” dhe Lojërat Olimpike.

Nga 365 ditë në vit, 30 Prilli doli në përfundmin të jetë dita që sjell më shumë persona të suksesshëm. Ndër një mijë fituesit ose kandidatët e përzgjedhur, 11 janë të lindur në këtë datë. Yjet e famshëm të lindur në këtë ditë janë reperi Travis Scott, Gal Gadot dhe Kirsten Dunst.

Data e dytë më e lidhur ngushtë me fitimin e çmimeve prestigjioze është 27 Prilli. Janë gjithsej tetë nga një mijë fitues dhe kandidatë që u përzgjodhën në listën e ngushtë janë këngëtarja dhe fituesja e çmimit “Grammy”, Lizzo si dhe aktorja dhe fituesja e “Golden Globe”, Sally Hawkins, të cilat kanë lindur në këtë ditë.

Prilli rezultoi të ishte ndër më të suksesshmit ku dhe 99 fitues të çmimeve më prestigjioze u lindën këtë muaj. Nëntori zuri vendin e dytë me 94 fitues. Midis tyre është fituesja e “Oscar” dhe “Golden Globe”, Anne Hathaway si dhe fituesi i yllit “Michelin”, Gordan Ramsay.

Marsi ishte muaji i tretë më i suksesshëm, me 92 fitues. Sipas këtij studimi, shkurti është muaji më pak i suksesshëm. Vetëm 58 fitues janë lindur në këtë muaj. Midis tyre është futbollisti dhe fituesi i “Kupës së Botës”, Cristiano Ronaldo si dhe fituesi i “Oscar”-it, Daniel Kaluuya.