Celebrities Showbiz

Pasi u surprizua nga mësuesja e saj në koncert, Adele i bën asaj këtë dhuratë…

Thuhet se Adele i ka dhuruar mësueses së saj të shkollës së mesme një biletë në vlerë 500 paund për ta parë atë në koncertin e saj në Hyde Park. Këngëtarja e njohur u ribashkua me mësuesen e saj të anglishtes, zonjën McDonald, gjatë koncertit të saj në ITV “An Audience With Adele”, e cila u transmetua fundjavën e kaluar, pasi ajo lavdëroi gruan që ishte një frymëzim për të kur ajo ishte duke u rritur.

Pas ribashkimit, i cili e la Adele në lot, tani është pohuar se ylli 33-vjeçar i ka dhuruar zonjës McDonald bileta me vlerë 500 £ secila për ta parë atë në koncert në ‘BST Hyde Park’ vitin e ardhshëm. Një burim i brendshëm tha për rubrikën “Bizarre” të gazetës “The Sun”:

Ribashkimi i Adele me zonjën McDonald preku zemrat e të gjithëve që e panë, por askujt më shumë se vetë Adele. Pastaj audienca e ITV-së me ekipin e saj mori numrin e zonjës McDonald në mënyrë që Adele të mund të kontaktonte përsëri. Ajo tani i ka ofruar biletat me vlerë 500 £ secila asaj dhe familjes së saj për koncertet në ‘BST Hyde Park’ në Londër. Adele dëshiron të sigurohet që ajo dhe familja e saj të kalojnë kohën më të mirë ndonjëherë dhe nuk dëshiron asgjë më shumë se të trajtojë mirë zonjën McDonald.

Gjatë koncertit të saj special, duke iu përgjigjur pyetjes se nga kush ishte frymëzuar në jetën e saj, Adele përmendi mësuesen, zonjën McDonald. Ndër të tjera, ajo tha se:

Ajo ishte kaq e lezetshme, kaq tërheqëse dhe ajo me të vërtetë na bëri të kujdeseshim dhe ne e dinim se ajo kujdesej për ne dhe gjëra të tilla. Ajo ishte shumë e lezetshme, aq e afërt dhe e pëlqyeshme, saqë me të vërtetë prisja me padurim mësimet e mia në anglisht.

Së fundmi këngëtarja e njohur Adele ka folur në lidhje me këngën e saj emocionale që ka shkruar për djalin, Angelo. E ftuar në emisionin ‘Q’ gjatë një interviste me Tom Power nëna 33-vjeçare ka zbuluar se kënga e tretë nga albumi i saj i katërt në studio, me titull ’30’ mund të cilësohet si shumë personale.

E titulluar “My Little Love”, kënga përmban biseda të regjistruara mes saj dhe të djalit 9-vjeçar ku gjithashtu është edhe një pjesë e Adele asokohe duke i shpjeguar Angelo-s 6-vjeçar, ndarjen e saj nga babai, Simon Konecki.