Fashion

Pesë këshilla stili për verën!

Ne po e nisim sezonin me diell këtu në MR PORTER me Summer Stories, një seri fushatash të shkurtra me tematikë që shpresojmë t’ju frymëzojnë të visheni mirë dhe të shijoni në maksimum muajt e ardhshëm të lavdishëm. Është një aventurë që do të na çojë nga drekat në afresk në Itali në plazhet me erë në Paqësor dhe gjatë rrugës do të ndajmë gjithçka nga orat më të fundit luksoze te bizhuteritë e bukura.

Ne do të ofrojmë mendimin tonë për veshjet e përsosura të pushimeve, mendoni pantallona të shkurtra dhe këmisha prej liri të freskët nga Vilebrequin dhe Frescobol Carioca, mëndafsh luksoz nga The Row dhe LOEWE, bizhuteri shumëngjyrëshe me rruaza nga Roxanne Assoulin dhe Mikia dhe shumë më tepër.

1.Eksperimentoni me mëndafshin e verës

Liri është padyshim gjëja e parë që ju vjen në mendje kur mendoni për pëlhurat verore, është e lehtë dhe ka atë ndjenjë të qetë që të gjithë e lidhim me verën. Por mund të thuash të njëjtën gjë për mëndafshin, gjë që na bën të pyesim veten pse nuk përmendet shpesh. The Row dhe LOEWE po kërkojnë të ndryshojnë këtë perceptim këtë verë duke ofruar një përzgjedhje të këmishave dhe pantallonave të shkurtra mëndafshi.

2.Argëtohuni me printe

LOEWE nuk mungon kur bëhet fjalë për stilin e qetë veror, kështu që nuk është çudi të shohësh markën luksoze spanjolle të shfaqet në këtë listë. Një palë pantallona të shkurtra mëndafshi të zbukuruara me peshq tropikal është ajo që ju duhet.

3.Këmishë prej liri + pantallona të shkurtra noti = sukses

Vilebrequin është sinonim i verës në rivierën franceze. Shëtisni përgjatë shëtitores në vendlindjen e tij Saint-Tropez dhe me siguri do të dalloni një palë (ose tre) pantallona të shkurtra noti me ngjyra të ndezura. Krahasuar me breshkat e detit, frutat tropikale që zakonisht dekorojnë pantallonat e shkurtra të Vilebrequin, kombinojini ato me një këmishë blu prej liri.

4.Kanalizoni shpirtin e Rios

Po udhëtojmë nga jugu i Francës për në Copacabana, shtëpia e Frescobol Carioca, një markë veshjesh plazhi të emërtuar sipas lojës popullore me shkop dhe top, frescobol dhe Carioca, një term i folur për një banor të Rio de Zhaneiros. Gama e pantallonave të shkurtra të notit me modele të frymëzuara nga pllakat e mozaikut të dizajnuara nga arkitekti Roberto Burle Marx, i cili dekoron shëtitoren e Copacabana nuk duhet humbur, por zgjedhja jonë e sezonit është kjo këmishë e thurur me frymëzim retro.

5.Provoni xhaketën shambray

Merely Made është një markë veshjesh të zakonshme e specializuar në pëlhura me cilësi të lartë. Këto pantallona të shkurtra, në një pëlhurë të bardhë pambuku me një detaj të hollë Jacquard me model gjethesh, janë një nga pikat tona kryesore të sezonit. Dhe duke qenë se e bardha dhe bluja shkojnë shumë mirë së bashku, ne kemi vendosur t’i stilojmë ato me një xhaketë të lehtë shambray nga marka Brighton Story Mfg.